Що робити (лист лідеру однієї політичної сили)

Нещодавно одна людина, відомий політик і народний депутат, запитала мене: що робити?               Я написав доволі короткого листа, який подаю тут практично без змін. Намагаюсь дотримуватися принципу прозорості й публічності щодо будь яких суспільно-політичних питань і якщо мої напрацювання комусь знадобляться – буду тільки тішитися.

“Немає на світі ні пролетарського, ні навіть комуністичного руху, який не діяв би в інтересах грошей (при цьому так, що ідеалістами серед його керівництва цього ніколи не усвідомлюється), в тому напрямку, який грошам бажаний, і настільки, наскільки цього бажають гроші” – писав Освальд Шпенглер у книзі “Сутінки Європи” майже 100 років тому!..

Найбільша практична проблема – об’єднати тих, хто здатен мислити і діяти конструктивно.

Мала група однодумців потребує великого бабла на розкрутку. Це, автоматично, залежність від грошей (читай – олігархів).

Велика група, більше десяти чоловік – це неминучий конфлікт. Додай ще приказку: “де два українці – там три гетьмани”…

Всі нинішні, навіть прогресивні, не кишенькові (яких одиниці) ГО, середовища, партії – це “парасольки”. Кожна має якусь ідеологію, сайтик, лідера і кличе до об’єднання під себе. Чим більше “парасольку” накачувати баблом і піарити – тим більше народу під неї піде.

Я ж працюю над тим, як усім разом навчитися “ходити під дощем”. Без тих “парасальок”, а відповідно без узалежнення від бабла.

З практики (в тому числі й бізнесової) можу підтвердити слова мудрого чоловіка, психотерапевта, професора Олександра Фільца: для успіху будь-якого проекту потрібні дві речі – ідеологія та ритуал.

Кожна “парасолька” має ідеологію, а потрібна спільна. І, найважливіше – спільно сотворена!

Далі поясню, чому це надзвичайно важливо. Ритуал – це принципи і правила взаємодії. Як українцям не пересваритися – хто кому “рабінович”, особливо при взаємодії у великій групі?

Роки два тому прийшов до висновку – найкраще поєднати спільне творення ідеології за допомогою ритуалу, який забезпечить безконфліктне спілкування лідерів окремих середовищ між собою. Вирішив проекспериментувати і експеримент виявився вдалим!

За механізм спілкування обрав принцип взаємодії у форматі “динамічної мережі” розроблений львівським дослідником Тарасом Плахтієм (https://tarasplakhtiy.wordpress.com) але наклав його на проектну модель, раніше успішно мною опробовану в реалізації серйозного бізнесового проекту.

В результаті всього трьох сесій (до трьох годин часу кожна), групою, чисельністю від 12 до 20 чоловік (не завжди всі приходили і навіть склад учасників змінювався), ми отримали доволі якісний продукт – “Стратегію України”, який презентували в різноманітних середовищах. Текст можна прочитати, ось тут: http://yurko.info/shcho-robyty/

В сесіях брали участь як ________________________________ та інші люди, часто між собою незнайомі.

Після стратегії, я запропонував перейти до практики. І тут повне фіаско! Двоє жіночок запропонували шукати гроші щоби стратегію піарити, двоє чоловіків сотворили якесь ГО… щоби теж залучати кошти. І нічого з того не вийшло.

Натомість, на моє внутрішнє відчуття – гроші не обов’язкові. Я ще не готовий запропонувати алгоритм роботи без грошей, точніше без того, аби бути від них незалежними, але вже деякі напрацювання є.

Мова про мережу взаємодопомоги. Старий добрий принцип “свій до свого по своє”, але на новий лад. Навіть провів вдалий експеримент на цю тему, проте не хочу зараз це розжовувати, бо ще мені в голові то все не поскладалося…

Тому, пропозиції щодо практичних кроків є наступні:

1. Зібрати, згідно особистих рекомендацій і серед добрих знайомих, групу однодумців. Не так важливі фахові знання чи освіта, як щирість намірів і розуміння, що часу в нас немає і зміна рил біля корита вже не порятує.

2. Знайти місце, де можна усамітнитись мінімум на два дні і є приміщення зі столами для такої групи. Це може бути якась база відпочинку, або окреме приміщення в якомусь місті, куди всім буде зручно приїхати.

3. Провести три стратегічні сесії в форматі “динамічної мережі”. Цей формат спілкування дає потужний синергетичний ефект, оскільки унеможливлює конфлікти і рангування “альфа-самців”. Суть самої стратегії наступна: спочатку ми малюємо наше “ідеальне майбутнє” країни; другий етап – аналізуємо ситуацію “тут і зараз” (в бізнесі це cost-аналіз); третій – прокладаємо шлях від сьогодні до “ідеального майбутнього”, тобто будуємо стратегічні плани. Таким чином ми отримуємо оновлену й опрацьовану мислячими людьми Стратегію.

4. Кожен з учасників, як співавтор , бере на себе добровільне зобов’язання ознайомити 12-х своїх друзів з цією стратегією (а по-суті ідеологією) і, провівши апробацію та зібравши відгуки, ми готуємо серйозний трьохрівневий програмний документ. Перший рівень – гасла зрозумілі для народу. Другий – розшифровка для тих, хто хоче зрозуміти суть глибше та для публічного розповсюдження як програмного документу. Третій – для внутрішнього розвитку й детальніших напрацювань (нова Конституція та базові принципи законодавства, економіки, оборонної стратегії, тощо…)

5. Розповсюдження ідеології здійснюється мережево. Віртуально та реально. Перше – це, по суті: робота в соцмережах, створення сайту, розсилки, тощо. Друге – круглі столи, семінари, конференції, акції – тобто інформаційні приводи.
Але, найважливіше – це “вірусне” розповсюдження. Технологію проговорив (трішки навіть опробував) з політологом і соціологом Володимиром Подгорновим і назвали ми її “12 апостолів” (у мене багато прихованої символіки, але це теж важливо). Суть проста: 12 однодумців, які поширюють ідеологію та ритуал між 12-ма іншими однодумцями і так далі, але винятково при особистому спілкуванні у дружньому колі!

6. Таким чином формується мережа автономних організацій, поєднаних ідеєю та ритуалом. Зараз паралельно студіюю книгу Фредеріка Лалу “Організації майбутнього” – вона резонує з моїми думками.

7. Мережева взаємодія з поєднанням двох складових: практичної взаємодопомоги та спільного творення свого майбутнього. Тобто – матеріальної вигоди (безпеки) та праці на спільну ідею (ризику). По суті – це творіння системи альтернативної існуючій.

Сказане вище аргументоване й деталізоване:

1. Про зміну системи:

http://yurko.info/мережа-взаємодопомоги-вільних-людей/ ;http://yurko.info/зміна-системи-тези-про-головне/; http://yurko.info/shcho-robyty/; http://yurko.info/що-робити/; http://yurko.info/начерки-нової-ідеології/; http://yurko.info/змінити-систему/;

2. Чому і як нас хочуть знищити:

http://yurko.info/чому-нам-підписали-вирок/; http://yurko.info/хуцпа-чи-план-по-знищенню-словянства/; http://yurko.info/сім-рівнів-війни/; http://yurko.info/геноцид-через-призму-демографії/; http://yurko.info/до-третього-майдану/; http://yurko.info/вікна-овертона-в-небесний-єрусалим/;

3. Про те, що відбувається і чого можна очікувати:

http://yurko.info/про-лихву-боротьбу-та-диво/; http://yurko.info/система-паразитів/; http://yurko.info/передапокаліптичне/; http://yurko.info/чи-путін-нападе/; http://yurko.info/економічні-вбивці-остання-мішень-зем/; http://yurko.info/мрія-незалежність/; http://yurko.info/популізм-або-псевдодискурс-сьогоден/; http://yurko.info/українці-хочуть-путіна/; http://yurko.info/12-апостолів/; http://yurko.info/про-майбутнє/; http://yurko.info/кінець-футурології-лихварства/; http://yurko.info/внутрішня-окупація/; http://yurko.info/мертвим-живим-і-ненародженим/.

4. Про війну з Росією: http://yurko.info/у-чому-перемога/; http://yurko.info/мінський-тупик/; http://yurko.info/нормандська-нікчемність/; http://yurko.info/як-бойовий-генерал-мир-здобував/; http://yurko.info/про-крим-репліки-до-тез-о-дроздова/; http://yurko.info/не-то-ато/.

5. Базовий документ, дуже мною рекомендований для кожного політика: http://yurko.info/план-захоплення-людства/

***
Ось такого листа написав, за що отримав щиру подяку.

Ілюструю його картиною Миколи Гавриліва “Чаша Пророцтва”.

 

Залишити відповідь