Чорна п’ятниця в тумані

Чорна п‘ятниця в тумані, або рефлексії з дороги Львів-Немирів-Львів. Начебто недалеко, а 5 годин в дорозі, з яких година в корку на вул. Шевченка. А ще ями, «блєхи», відсутність знаків та належного освітлення… Звісно, що роздратування, нерви,злість… Вдома відкрив стрічку новин. П‘ятеро загиблих упродовж доби. І розумієш, що всі твої емоції – гімна варті. Як і ця «чорна п’ятниця». Бо насправді вона чорна для тих, чиї рідні сьогодні поклали голови на цій клятій війні. На якій війні? Може в АТО ?..

В дорозі, місцями, був туман. Їдеш, сонечко світить, і раптом пелена застеляє шосе. Так і в нашому житті. Находить туман. На всіх одразу…

«А коли б не Порошенко, то могло б бути ще гірше…» – признайтеся, кожен щось подібне чув, читав, а дехто навіть так і думає. Цей рівень аргументації деяких фанатів нашого Президента, навіть коментувати важко. Хіба парафраз російською: «Если бы, да кабы, да во рту росли грибы, то тогда бы был не рот, а в Рошене огород».

А ось якби… Нема. Є те що є. Гібридно-ґешефтна громадянська війна, організована країною-агресором, Російською Федерацією, за підтримки місцевого населення ОРДЛО, і пасивної участі та сприяння влади мародерів-клептократів, яка іменує себе «Переможцями Революції Гідності». Все інше – туман, в якому ми мчимося до своєї погибелі на чолі з…

Добре, без персоналій, але по-суті. Події в Україні – це зовнішній сценарій. Вміло й цинічно зманіпульований і зрежисований. За свідомої та неусвідомленої участі нинішніх політичних важковаговиків. Цілком імовірно, що сценарій пішов не зовсім так, як розраховували ляльководи, але в них, на відміну від нас, є стратегія. Тому, той шанс, який Український народ отримав завдяки щирому кількасоттисячному протесту людей і Небесній Сотні, принесеній виродками в жертву своєму кривавому божеству, ми успішно просираємо, перепрошую на слові, якщо вже цього не зробили…

Уявіть собі двох водіїв таксі. Один із них їде за правилами, а інший, нехтуючи ними, робить на дорозі все що хоче. Волею долі, ви з приятелем опинилися в машині другого. Результат – лежите загіпсовані в лікарні. І раптом ваш товариш по нещастю каже: то є добре, що ми сіли в це таксі, бо хто зна, що би було, коли б їхали з тим «правильним». Ба, більше того, ви дорогою обурювалися такою їздою, намагалися водія заспокоїти, а ваш колєґа на вас кричав: дурню, ти не розумієш, то такі обставини, тут навколо придурки на дорогах, а ми поспішаємо в Європу…
Оце і є логіка «порохоботів».

Спробую цей туман трішки розвіяти. Коли б ми їхали за правилами, то не виключено, що потрапили б у ще гіршу халепу. Також припускаю, що коли б насправді кудись поспішали, то ризикова їзда була б оправданою. Проте, при дотриманні правил, шансів потрапити в аварію було б значно менше, а винуватцем був би хтось інший. Та й поспішали не ми, а водій, бо в нього були якісь приватні інтереси.

Тепер від аналогій до реалій. Наша влада грубо порушила процедуру імпічменту Януковича, та навіть не спромоглася це якось законодавчо завуалювати. Крим здали. Чи продали. Не так важливо. Якщо не вистачало духу жорстко навести порядок з «зеленими чоловічками», то вже точно могли зайняти військами частину півострова з більш лояльним до України населенням. Такі варіанти нашим «переможцям революції» пропонувалися. Так, ймовірно це було б протистояння на кшталт нинішнього на Донбасі, але не факт, що тоді б якуто-кадиро-туристи полізли в Донецьк і Луганськ. Ресурс кілерів, придурків, провокаторів та авантюристів обмежений навіть у всемогутнього ФСБ… Але я не про «если бы, так абы…», а про те, що «переможці» вчинили не по закону.

Далі – гірше. Лише у випадку загрози територіальній цілісності України, мав би бути введений особливий правовий режим воєнного стану. Воєнний стан – це далеко не оголошення війни. І власне він давав підстави для проведення законної мобілізації. Більше того, придушити заколот у Донецьку та Луганську, теж можна було, точнісінько так, як і не віддати Росії весь Крим. Це не я собі так думаю, а озвучую думки трьох генералів, з якими мав нагоду бесідувати на цю тему. І знову ж таки – мова лише про сценарії в рамках чинних законів і Конституції.

Під час дії воєнного стану, заборонені зміни до Конституції та будь-які вибори. Чую порохосячий вереск: а тоді в парламенті була купа регіоналів, комуністів… І що, нинішній парламент якісно інший, кращий? Ні-ні, це запитання риторичне. Тільки сильно припорошені шоколадом мізки вбачають якісну різницю між народними обранцями нинішнього й попереднього скликання…

Отже. Внаслідок порушення «переможцями Революції Гідності» Конституції та законів України, ми отримали: анексований Крим, збройний конфлікт на Донбасі, напівлегітимного Президента (а якщо точніше – то двох), напівлегітимний парламент, який наприймав купу нікчемних законів, і такої ж юридичної якості органи місцевого самоврядування. Про фейкову децентралізацію та антиконституційні ОТГ, я вже навіть не хочу згадувати. Хіба згадаю про ще одне злочинне діяння: обвал української національної валюти стовідсотково незаконним рефінансуванням, що де-факто було банальним розкраданням як мінімум 16 мільярдів доларів (10 мільярдів «рефінансу»,виданого Кубівим, і 6 мільярдів «приватівських»), котрі в бюджет не повернулися.

Сьогодні всі ми, як Український народ загалом, є подібними до хворого шизофренією та підстреленого «йожика в тумані» – бредемо стікаючи кров‘ю невідомо куди, паралельно страждаючи роздвоєнням особистості. Сил стає все менше, туман застеляє очі все більше, а реальність роздвоюється. Навіть «чорна п‘ятниця» у нас різна. В когось це шопінг та задоволення пристрасті «потреблядства», а в когось чорне горе – втрата найдорожчих людей у три «ґ» війні, пойменованій АТО…

На завершення, вкотре розтлумачу ті три «г».

Гібридна. Війна ведеться не стільки зброєю скільки за допомогою ідеологічної пропаганди та відвертої Хуцпи.

Ґешефтна. Від контрабанди та поборів на блок-постах, до процвітання російського бізнесу в Україні, та поділу самої України між геополітичними гравцями.

Громадянська. Згідно де-факто і де-юре чинного законодавства та неіснуючих (невідомих) «мінських угод», учасники війни зі сторони ЛНР/ДНР і по-нині не позбавлені українського громадянства, не можуть бути кримінально переслідувані та прийматимуть участь у виборах за українським законодавством.

Сподіваюся, що організацію та спонсорування цієї війни Росією, доказувати нікому не потрібно. Як і участь у тій війні частини місцевого населення. Щодо участі та сприяння «влади мародерів-клептократів», нагадаю, що корупція та пограбування власного народу під час війни – це є тяжкий воєнний злочин, як і співпраця з ворогом. Щодо останнього. Весь наш мобільний зв‘язок (тут детальніше – http://yurko.info/вуха-старшого-брата/), а також третина обленерго (Компании VS Energy подконтрольны “Киевоблэнерго”, “Ривнеоблэнерго”, “Херсоноблэнерго”, “Кировоградоблэнерго”, “Житомироблэнрго”, “Одессаоблэнерго”, “Черновцыоблэнерго”, “Севастопольэнерго”. Группа также имеет долю в “Николаевоблэнерго” и “Хмельницкоблэнерго”. – http://interfax.com.ua/news/economic/371914.html) належать російським олігархам з близького оточення Путіна.

 

 

 

Залишити відповідь