Срав пес


– Бабцю, кажуть по телєвізії, шо скоро буде в нас комунізм!
– Ага. Срав пес, – буркала бабця…
То означало, шо ніц з того не вийде – не буде жадного комунізму. Бабця дожила до 95-ти років, дочекалася розвалу СРСР і позиченої незалежності, але, коли мова заходила за обіцянки вже “наших” політиків, незмінним було: срав пес…
Нині не розмістив у фейсбучній групі “Львів і його львівці” відео з акції “Срав пес на БПП”.
По-перше, сама назва цього дійства вже ріже вухо: “з того ніц не вийде на БПП”. Правдивий львів’янин ніґди так не скаже, бо “срав пес” то є “срав пес” і уточнення на кого саме – тут недоречне.
По-друге, смердить замовленням на кілометр. Всі знають мою “симпатію” до нашого однотурового щастячка, але це не значить що я підтримуватиму тих, хто відпрацьовує бабло Бєні, чи Фірташа, паплюжачи політичну силу чоколядового презеса. Тим паче, що в партії БПП, як і в партії “любимого” сонцесяйного львівцепастира, Юліній “Батьківщині”, “Громадянській позиції”, “Свободі” та ще певно в кількох інших, у мене є друзі, приятелі та навіть родичі.
І це не викликає жодного когнітивного дисонансу! Знаєте, чому я багато пишу про Садового? Не тому, що він гірший ніж Порошенко чи Ляшко, а тому, що такий самий! І коли, начепивши на себе білі кальсони цнотливого й корупційно-непорочного політика, Андрій Іванович знищує моє рідне місто, під гучні оплески зрагулізованих львівців, то шляк трафляє.
Але це зовсім не означає, що відвертатиму писок від порядних людей, які займаються політикою, перебуваючи в “Самопомочі”!
Кожна партія, зрештою, декларує на загал правильні речі.
І, щоби здурити лінивого лоха електорального, мусить щось із задекларованого виконувати. Для цього їй потрібні правильні активісти. Кожен із вас знає чи має друзів волонтерів, побратимів-майданівців, або просто добрих знайомих і файних людей, які перебувають у різних політичних партіях. Як правило – в олігархічних.
Поясню чому так є. Для того, щоби громадсько-активній людині себе реалізувати, їй потрібна якась платформа. А в нас платформа одна – партійна. Більшість ГО, як і патрії, обслуговують все ті ж олігархічні інтереси, тому, щоби спрацювати на результат, активним громадянам доводиться йти в політику, або так-звану громадську діяльність. В останній, без грошей, теж важко щось зробити. Що в результаті? Ось що:
“Немає на світі ні пролетарського, ні навіть комуністичного руху, який не діяв би в інтересах грошей (при цьому так, що ідеалістами серед його керівництва цього ніколи не усвідомлюється), в тому напрямку, який грошам бажаний, і настільки, наскільки цього бажають гроші” – писав Освальд Шпенглер у книзі “Сутінки Європи” майже 100 років тому!..
Моя нинішна позиція, щодо Порошенка й Саакашвілі, продиктована не особливими симпатіями-антипатіями до згаданих політиків, а тим, що В “Русі нових сил Михайла Саакашвілі” є багато мені близьких людей з партії “Воля”. Більше, ніж у всіх інших разом взятих. І я трохи знаю мотивацію цих людей, чим вони ризикували під час Майдану, від чого відмовилися, щоби не скурвитися, чим займаються. Тому, коли хтось починає паплюжити партію Саакашвілі, в якій сьогодні присутні ці люди, то мене шляк трафляє не менше, ніж від лицемірства львівського мера.
Що характерно. Зі справжніх політиків, зокрема з табору БПП, ніхто особливо не поливає брудом, ні підло позбавленого громадянства Саакашвілі, ні, тим паче, його партію. Ба, навіть Віталій Кличко критично сприйняв такий істерично-емоційний хід свого політичного партнера. Так виглядає, що найбільше тявкають проплачені шавки, яким дали команду фас – від радикально-анального Ляшка, до писак на зарплаті у всіляких бродських-фірташів-коломойських-порошенків та іншої нечисті, яка, під акомпанемент “Пливе кача…”, й під брендом “АТО”, дограбовує та доприватизовує Україну. Про таких в народі кажуть: хитра срака пердить тихо, а смердить – на все село.
І що я їм маю сказати. Та нічого. Срав пес!

Залишити відповідь