Сміттєвий Меморандум.

Нікчемний Меморандум, або “сміттєва садо-хуцпа – 2”

Чи зрозуміють накінець мешканці Львова, що через халатність і некомпетентність їхнього мера та його самонемічної команди, вони розплачуються сотнями мільйонів гривень? Може в нас уже настав рай і в місті не залишилося проблем? Бігме, перед тим як згубити людей, Бог позбавляє їх критичного мислення… Останнє пишу з огляду на рейтинги, які малюють львівському меру проплачені соціо-шлюшки.

По суті. Так що, сміттєвого монстра, який стільки часу дусив Львів у своїх обіймах, подолано? Монстр регоче – якщо він і віддасть своє життя, то дуже дорого…

З гучним підписанням Меморандуму про звільнення Львова від твердих побутових відходів (ТПВ), проблема насправді не вирішилась. Ба, навпаки, вона починає набувати гротесково-апокаліптичних розмірів. Особливо в частині зайвих і непередбачених витрат, які нестиме бюджет міста.

В Меморандумі, підписаному обласною та міською владою і мерами міст області, передбачено, що львівське сміття відтепер, упродовж двох років, прийматимуть полігони ТПВ, які належать 19-ти населеним пунктам Львівщини.

Разом це начебто 580 тон. щоденно:
“Відповідно до тексту підписаного меморандуму, львівське сміття полігони прийматимуть у такій кількості: Белз – 10 тонн на добу, Борислав – 30 тонн на добу, Броди – 20 тонн на добу, Буськ – 30 тонн на добу, Великі Мости – 10 тонн на добу, Дрогобич – 50 тонн на добу, Жидачів – 20 тонн на добу, Золочів – 30 тонн на добу, Миколаїв – 60 тонн на добу, Мостиська – 10 тонн на добу, Новояворівськ – 80 тонн на добу, Перемишляни – 19 тонн на добу, Рава-Руська – 10 тонн на добу, Радехів – 20 тонн на добу, Самбір – 70 тонн на добу, Сокаль – 30 тонн на добу, Старий Самбір – 10 тонн на добу, Стрий – 40 тонн на добу, Червоноград – 40 тонн на добу.”
(http://lviv.depo.ua/ukr/lviv/yak-sadovogo-vryatuvali-vid-smittya-20170421559931)

В абсолютних цифрах, додаткове навантаження на існуючі полігони ТПВ, буде наступним:
Новояворівськ 80 х 730 = 58400 тон
Самбір 70 х 730 = 51100 тон
Миколаїв 60 х 730 = 43800 тон
Дрогобич 50 х 730 = 36500 тон
і т.д.

На практиці, це чергові додаткові десятки мільйонів (!) гривень з кишень львів’ян.
До прикладу. Зі Львова до Грибовицького сміттєзвалища плюс-мінус 15 км., а скажімо до Самбора – 75 км. На 50 км далі. За Меморандумом – це сім автівок щоденно. Перевищення кілометражу на одну автівку – 100 км туди-назад. Отже, 700 зайвих кілометрів на добу мандруватиме львівське сміття лише в одне місто.
Два роки – це 730 днів. 700 х 730 = 511000 км. Розхід дизпалива не менше 25 літрів на 100 км. В результаті лише на цьому маршруті з бюджету львівської громади буде зайво витрачено лише на пальне близько трьох мільйонів гривень! Хтось непогано заробить, звісно…

За згоду приймати львівське сміття, міста області отримають з обласного екологічного фонду приблизно 30 млн. грн., а ще 70 млн. з бюджету міста Львова.
Ми будемо допомагати міським радам через виділення субвенцій, щоб вони ці кошти могли, в першу чергу, використовувати на процеси рекультивації існуючих полігонів і на вирішення тих соціальних проблем, які є першочергові. Це мудро, міські голови сьогодні щасливі, що ми маємо можливість публічно підписати таку угоду. Всі повинні цьому сприяти та допомагати…” – заявив Андрій Іванович.

Коментувати фантазії Садового про щасливих міських голів я не буду. Лише зазначу, що якщо 70 млн. розділити на 19 міст, то в середньому на одне місто припадає 3684210 грн. Не такі вже й шалені гроші, але…

Як стверджує видання “Форпост”:
Органи місцевого самоврядування, які погодились приймати протягом двох років сміття зі Львова, взамін подали свої пропозиції щодо розвитку своїх територій.
… Наразі подано пропозицій на 207 мільйонів 518 тисяч гривень.
Подаємо назву населеного пункту і потреби, на які вказала місцева влада:
Борислав –  придбання для потреб КП «Бориславводоканал» ескаватора «Борекс» (550) та спецтехніки «КРІТ» (2 500). Капітальний ремонт пасажирських ліфтів у міському житловому фонді (1 128), реконструкцію водопровідних мереж в м. Борислав (9 800).
Буськ – закупівля спецавтомобіля для збору ТПВ (2000), реконструкція дороги в Буську (2 000) та с. Вербляни (1 000).
Великі Мости – будівництво полігону побутових відходів у м. Великі Мости (10 391)
Дрогобич – коригування ПКД (300), рекультивація сміттєзвалища (30 000), придбання бульдозера (1 500) та ескаватора (1 500), закупівля двох спецавтомобілів для збору ТПВ (4 000)
Жидачів – закупівля спецавтомобілів для збору ТПВ (2000), придбання бульдозера (1 500) та рекультивація полігону (100)
Золочів – будівництво полігону ТПВ м. Золочева (28 000), будівництво огорожі для полігону (2000)
Миколаїв – придбання грейдера (2500), закупівля спецавтомобіля для збору ТПВ (2000), встановлення відеонагляду з виведенням зображення на сайт міської ради (40), встановлення ваги при в’їзді (250), влаштування освітлення (20), побудова моніторингових колодязів по периметру полігону з метою контролю якості підземних вод (300), облаштування в’їзду (20), організаційні роботи з облаштування міні офісу, комп’ютеризація у контейнерах (20), будівництво нових карт захоронення ТПВ (16 000), встановлення сміттєсортувальної лінії (5 000)
Мостиська – будівництво лінії вуличного освітлення по вулиці Шевченка, с. Липники Мостиського району (400), по вулиці Зелена у с. Стрілецьке (300), будівництво огорожі земельної ділянки для розміщення міського полігону ТПВ на території Мостиської міської ради (350)
Новояворівськ – закупівля спецавтомобіля для збору ТПВ (2 000), капітальний ремонт ділянки напірного колектора відведення каналізаційних стоків (1000), коригування проекту полігону (4 000), реконструкція каналізаційної насосної станції (4 600)
Перемишляни – закупівля спецавтомобіля для збору ТПВ (2 000), розробка проекту рекультивації (700), роботи з реконструкції існуючого сміттєзвалища та розроблення нових карт складування (10 000)
Радехів – будівництво полігону ТПВ м Радехова (друга черга) (15 000)
Самбір – придбання сортувальної лінії (6000), облаштування міського парку (200)
Сокаль – поточний ремонт дороги Сокаль-Стоянів (1000), закупівля спец автомобіля для збору ТПВ (2 000), придбання бульдозера з відвалом (2000), сміттєсортувальний комплекс (5 500), рекультивація сміттєзвалища (2 000)
Старий Самбір – поточний ремонт дороги до полігону (200), придбання трактора (700), отримання дозволів на захоронення відходів та викидів в атмосферу 9 200), рекультивація сміттєзвалища (200)
Червоноград – придбання сортувальної лінії та компактора (6 000), рекультивація сміттєзвалища (5 000), заходи з розвитку міста (4 000)
Пропозиції від Бродів, Рава-Руської, Белза та Стрия ще уточнюються.

http://forpost.lviv.ua/novyny/2919-buldozery-remont-dorih-osvitlennia-i-mashyny-dlia-zboru-tpv-miskrady-lvivshchyny-vystavyly-svii-rakhunok-za-pryiom-lvivskoho-smittia

Цифри ще не кінцеві, але вже очевидно, що ні обіцяних Садовим 70-ти мільйонів, ні 30-ти “екологічних” від області, для задоволення апетитів органів місцевого самоврядування, не вистачить. Тим паче, що ситуація з полігонами ТПВ на Львівщині, є доволі непевною:

На території Львівської області, за даними 2012 року, щорічно утворюється приблизно 5 млн. м3 побутових відходів. Ці відходи, практично без сортування, вивозяться на сміттєзвалища, яких у області нараховується 671 одиниця загальною площею понад 600 гектарів. Більшість з них влаштовані без проектів на їх будівництво і немають необхідних дозволів на роботу. То не було де львівське сміття притулити, а потрібно було витратити понад сотню мільйонів грошей громади, аби возити всією Україною?

Сміттєва садо-хуцпа

Дані про сміттєзвалища у статті наведені з офіційного документу: Матеріалів
 до Національної доповіді України про стан навколишнього природного середовища у 2012 році.

З 671 сміттєзвалища в області, дозвільні документи мають заледве 20 (у 2013 році таких було лише 13-ть). Це дає підстави сумніватися, що зазначені в Меморандумі сміттєзвалища зможуть прийняти таке додаткове навантаження.

Більше того, за словами очільника Львівщини, пана Синютки, згідно з Меморандумом “розпочнеться процес підписання прямих угод із власниками полігонів області, що забезпечить фінансове питання їх рекультивації та технічної допомоги“. Прямі угоди передбачатимуть уже конкретні фінансові вимоги територіальних громад і які там можуть з’явитися цифри – прогнозувати важко.
Про це вже сьогодні сказав мер Червонограда, Андрій Залівський, зауваживши, що Меморандум має бути затверджений сесією. Більше того, він заявив, що максимальна кількість ТПВ, яку може прийняти в день Червоноград – це 10 тон. В Меморандумі зазначено 40. Куди дівати “зайвих” 30 тон?

А таких “зайвих тон” буде значно більше:
За інформацією людей ВОЛІ, міста Самбір і Старий Самбір не підписували сьогоднішнього меморандуму про розподіл львівського сміття. Однак ці два райцентри внесено у список документа, який оприлюднила сьогодні Львівська облдержадміністрація.
«Цинічна брехня та афера. Вони позаочі вирішують за нас і подають це під соусом «ми вирішили проблему сміття», – заявив Василь КУРІЙ, представник ВОЛЯ-Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі на Львівщині. – Про яку децентралізацію може іти мова, якщо громади щоразу мають менше права голосу? Нас ставлять перед фактом – ти маєш прийняти сміття, ми заберемо твою землю! Сьогоднішнім брехливим кроком вони намагаються показати ставленика президента – губернатора і Кабмін такими, що працюють і вирішують проблеми. Але вони і далі працюють лише на паперах!”

Цинічна брехня та афера – міста не підписували оголошений меморандум про сміття!За інформацією людей ВОЛІ, міста Самб…

Posted by ВОЛЯ Львівська область on Friday, April 21, 2017

Також Меморандум не підписав і мер міста Броди, Анатолій Белей, про що він публічно вже заявив засобам масової інформації. Можна передбачити, що далеко не всі громади погодяться приймати у себе відходи життєдіяльності львів’ян. І не тому, що такі погані. Просто їх вчергове поставили перед фактом, а людей такий підхід, м’яко кажучи, дратує. Тому називати підписання Меморандуму вирішенням “сміттєвої проблеми”, я б не поспішав.

Єдине, про що можна ствердно говорити: ціна некомпетентності та/або халатності міської влади – це людські жертви, здоров’я львів’ян і сотні мільйонів гривень викинутих у смітники…

Ага. Ще можна константувати факт: Андрій Іванович таки переграв “центральну владу” – тепер вже крайніми будуть вони. А можна ж було Порошенкові так гарно усунути свого чи не головного конкурента!.. Що ж, шоу триватиме, а безкоштовних порад негідникам я не надаватиму.

P.S. Не стримаюся, аби коротко не прокоментувати нинішній виступ пана Садового після підписання Меморандуму. Ось текст з сайту міськради:

“Щодо співпраці міста з Європейським інвестиційним банком, мер додав, що місто очікує на кінцеве погодження від Уряду.
«Пройшов перший етап. Місто Львів потрапило в цю групу. Має ще бути другий етап, третій. Паралельно Європейський банк реконструкції та розвитку також готовий нам допомагати, але це вже банк буде озвучувати особисто. Насправді охочих допомогти Львову більше, ніж я думав, але це люди, які живуть в інших країнах, це міжнародні структури, які солідарні з нами, які розуміють, що така проблема вирішується швидко», – зазначив Андрій Садовий.
Також мер зазначив, що прес, який встановили на вул. Шевченка, екологічний, пройшов всі експертизи.
«Ця пресувальна станція потрібна, бо вона буде використана як кінцевий цикл при будівництві заводу, бо відходи, які будуть залишатись, треба буде пресувати і транспортувати на полігони. Ця пресувальна станція потрібна. Цей прес безпечний, екологічно пройшов всі експертизи, використовується у багатьох країнах світу», – додав Андрій Садовий.”

http://city-adm.lviv.ua/news/city/housing-and-utilities/238942-vazhlyvo-shchob-rezultaty-tsoho-memorandumu-liahly-v-konkretni-uhody-a-sadovyi

Повна нісенітниця. Які в сраці, перепрошую, етапи? Банки дають гроші під проекти. То лише МВФ під розкрадання. А який у нас проект сміттєпереробного заводу? За якою технологією? На якій ділянці? “Така проблема вирішується швидко”? Андріє Івановичу, послухайте себе молодого і переконливого:

Це червень 2006 року. Рівно за десять років до трагедії…
“Екологічний прес”, який “пройшов усі експертизи” – це супер. Як і його “кінцевий цикл”. В Андрія Івановича теж кінцевий цикл. Саме на часі зробити мужній вчинок і піти у відставку. Але тоді шоу буде не таким цікавим. Так що нас очікує продовження сміттєвої садо-хуцпи…

Залишити відповідь