Приватний шантаж

 

image

Заробивши після перемоги так званої “Революції Гідності”, та під час гібридно-громадянської війни, мільярди доларів, Приватбанк може обвалити фінансову систему України, звісно якщо…

“ПриватБанк є лідером українського ринку. За даними дослідження ринку банківських послуг для фізичних осіб, проведеного компанією GFK Ukraine у четвертому кварталі 2015 року, послугами ПриватБанку користуються 48,4% клієтів банків, а для кожного третього українця (39,3% опитаних) ПриватБанк є основним банком. Частка корпоративних клієнтів, які користуються послугами ПриватБанку, становить 42,6%.” – пише на сайті установи.

Дещо раніше “приватівці” стверджували, що їхніми послугами користуються 13,9 млн. фізичних осіб.

Читаємо далі:
“ПриватБанк у 2016 році зберіг провідні позиції в рейтингу найбільших банків Центральної та Східної Європи, який щороку публікує британський журнал The Banker. Як повідомляє The Banker у своєму липневому випуску, у 2016 році ПриватБанк став єдиним українським банком у рейтингу й посів 16 позицію у топ-25 найбільших банків Центральної та Східної Європи.”

Той самий журнал стверджує, що “ПриватБанк залишається найбільшим банком Центральної та Східної Європи та посідає 627-у позицію серед 1 000 найбільших банків світу.”

Банківську систему України (в тому числі Приватбанк) регулює Нацбанк.

Хоча існує Закон про НБУ, згідно якого останній не належить державі Україна
(про це тут:
http://vgolos.com.ua/blogs yak_u_nas_vkraly_natsionalnyy_bank_123991.html), сама діяльність “гаранта стабільності національної валюти” регулюється не законом, а підкеровується повністю в ручному режимі.

Так 23 лютого минулого року була прийнята Постанова правління НБУ N 124, якою регулятор припинив безконтрольний витік валюти за кордон по липових контрактах і курс долара впав з майже 40 до 25. Все просто! Жодних економічних див не відбулося, просто безконтрольне розкрадання припинили і тепер воно регулюється командою та шефами пані Гонтаревої.
Якось співпало, що власне в лютому 2015 року Приват отримав чергових 3,8 мільярди гривень рефінансування.
20 лютого на міжбанківському валютному ринку долар коштував 28-29,7 грн.
23 лютого – 30,5-31,7 грн.
24 лютого – 32-33,5
25 лютого – 22-27
Сама Постанова проста як двері:
– заборонити уповноваженим банкам здійснювати купівлю іноземної валюти за дорученням клієнтів за рахунок коштів у гривні, залучених цими клієнтами у формі кредиту.
– заборонити уповноваженим банкам здійснювати авансові платежі (попередню оплату) в іноземній валюті за імпорт товару за зовнішньоекономічним договором (контрактом), загальна вартість якого перевищує 50 000 доларів США
– зобов’язати уповноважені банки здійснювати авансові платежі (попередню оплату) в іноземній валюті за імпорт товару за зовнішньоекономічним договором (контрактом), загальна вартість якого перевищує 500 000 доларів США… виключно з використанням акредитивної форми розрахунків…
Уявляєте собі заробітки тих, хто вчасно знав про цю Постанову?
Обсяг купівлі-продажу іноземної валюти, в лютому 2015 року, склав в середньому 5,5 мільярда доларів. Коливання курсу приблизно 30%.
З 5,5 мільярда, 30% – це 1,65 мільярда доларів ймовірного заробітку гіпотетичних шахраїв!

Я не беруся сказати, чи пану Коломойському було щось відомо про плани НБУ, але підозрюю, що ріст курсу долара перед прийняттям Постанови та лютневе рефінансування було пов’язане з намаганням пошвидше перетворити вкрадену з бюджету гривню в долар і вивести в офшорний рай.

Загалом схема проста й цинічна:
уряд бере зовнішні запозичення, перетворюючи країну в колонію, а українців у рабів; під ці валютні кошти видає рефінансування банкам у гривні; банки за гривну знову купляють валюту та переводять її в офшори. Олігархи багатіють – народ вимирає. МВФ та інші фінансові “донори” – це прекрасно знають. Насправді вони вампіри, а назва “донори” – це такий “стьоб над лохами”, які вірять у ті фінансові казки, котрі їм розповідають з дитинства…

14 липня цього року вийшла чергова Постанова правління НБУ N 356, яка, в числі іншого, гласить:
“Національний банк може надати банку кредит овернайт та/або
кредит рефінансування на погашення раніше отриманого кредиту овернайт та/або кредитів рефінансування під заставу державних облігацій України та/або депозитних сертифікатів, якщо банк подав заявку на одержання кредиту овернайт та/або на участь у тендері з підтримання ліквідності банків, проведення якого припадає на строк погашення кредиту овернайт та/або кредитів рефінансування.”

По-простому – це кредитування на погашення кредиту, або черговий корупційний механізм. До чого тут “Приватбанк”?
Спробую пояснити.
Приват є системоутворюючим банком вкупі з державними “Ощадним” та “Укрексімом”. Чому? – достатньо добре ілюструють цитати з сайту самого Приватбанку, наведені на початку публікації.

“Центр протидії корупції” стверджує, що “Приват”, через підставні компанії вивів за кордон 1,8 млрд. доларів, або 21 мільярд грн. Звідкіля ж він узяв такі гроші, коли задекларував за минулий рік чистий прибуток в розмірі 230 млн.грн., себто менше 10 мільйонів доларів?

З рефінансування в тому числі. Станом на 1 січня Приват був винен НБУ 27 мільярдів грн., що на 9 мільярдів більше ніж рік назад. Тут є один пікантний момент. Коли пан Кубів своєю щедрою рукою роздав 101 мільярд грн. рефінансування, щоби розрахуватися за перемогу “Революції Гідності”, головний ж#добандерівець країни на свою фінансову установу отримав 15 млрд 355 млн.грн., що на той час становило приблизно 1,8 мільярда доларів. Як писало “Дзеркало тижня”, в заставу, Нацбанк, в особі Кубіва, взяв активи Привату у вже анексованому Криму! Який сенс повертати ці гроші?

Невже комендант Майдану, голова товариства “Меморіал”, нинішній перший віце-прем’єр-міністр — міністр економічного розвитку України, львів’янин Степан Кубів отримав від банкірів, у тім числі від пана Коломойського, якусь подяку за роздані направо-наліво 101 мільярд гривень рефінансування?
Ви в то вірите?..

Один час, в 2015 році, сума рефінансування та стабілізаційного кредитування Приватбанку сягнула 30 мільярдів грн., отже, цілком очевидно, що погашаючи “кубівський” рефінанс, Приват набирав нові кредити. Також, за даними деяких аналітичних видань, Нацбанк рестуктуризовував Привату заборгованість по рефінансуванню.
Не можу оцінити спекулятивні заробітки Привату на цих грошах, але, позичивши у 2014 році в НБУ 1,8 мільярда долара під 15% відсотків річних, та прокредитувавши ними “правильних” партнерів, лише на курсовій різниці, за рік банк заробив не менше 25 мільярдів грн.!

Чи можна робити таке припущення? Вирішуйте самі.
Зову ж таки за даними “Дзеркало тижня”, серед п’яти найбільших позичальників Привату, станом на 1 травня 2014 року, рахувалися Bank Winter&Co AG, Austria (4,42 млрд грн), EAST-WEST United Bank S.A. (3,44 млрд грн).
Більше читайте тут: http://zn.ua/ECONOMICS/gosudarstvo-ne-v-sostoyanii-kontrolirovat-kuda-devaet-privatbank-mnogomilliardnyy-refinans-171937_.html

Більшість кредитів, за твердженням експертів – до 95 (!) %, отримують структури пов’язані з Приватом (які при цьому офіційно не входять у ФПГ “Приват”) та підконтрольні цій групі.
Це, найперше, Марганцевський то Орджонікідзевський гірничо-збагачувальні комбінати, авіакомпанії “МАУ” та “Дніправіа”, напівдержавна “Укрнафта” (принаймі до недавнього часу), “Укртатнафта”, Запоріжський завод феросплавів, Дрогобицький та Надвірнянський нафтопереробні заводи, Стаханівський та Нікопольській феросплавний заводи, “Дніпразот”, “Дніпроспецсталь”, “Кривбасзалізрудком”, мережі АЗС “Авіас”, “Укрнафта”, “Мавекс”, “Sentoza Oil та інші, чисельністю понад 1600 автозаправних станцій, ціла медіа-імперія на чолі з “плюсами” та багато іншого.

Кредити та аванси клієнтам, згідно звітності Приватбанку за 2015 рік, становили 189 мільярдів гривень. Кошти клієнтів – 178 мільярдів. В першому кварталі 2016 року, фінансове дітище Коломойського&Боголюбова посідало перше місце в Україні по залученню коштів фізичних осіб:
* гривневі кошти фізичних осіб – 66,1 млрд. грн.
* валютні кошти фізичних осіб – 3,1 млрд. дол. США в еквіваленті. (http://finsee.com/приватбанк-депозити/)

На хлопський розум – людські гроші, вкупі з державними, знаходяться в повному розпорядженні двох олігархів, і, як стверджують ЗМІ, значна частина з них виведена за кордон й осіла в приватному офшорному раї.

До цієї інформації слід додати ще мільярдні перепомповування державних грошей у приватно-приватівські, про що є маса публікацій у найрізноманітніших виданнях. Маємо доступ до цієї інформації винятково тому, що поряд з гібридно-громадянською війною, і в її ж структурі, йде майже непомітна боротьба олігархів за поділ та переділ залишків “всенародного добра” та ресурсів. Невід’ємна складова цієї тихої війни – інформаційна. То ж поки воюють – зливають компромат один на одного…

Отже, повернуся до припущення наведеного на початку цієї статті. Чи може ризиковий гравець Бєня, як його величають друзі, обвалити фінансову систему України? Може. Наведені вище цифри підтверджують це припущення.
Знаковою може виявитися і Постанова НБУ N 356, оскільки вона могла бути прийнята під домовленості Коломойського з Порошенком. Проте, гадати – невдячна справа, невдовзі побачимо.

Загрозою обвалу банківської системи України, пан Коломойський може банально шантажувати свого опонента – пана Порошенка. Чи піде Бєня на такий крок, якщо Президент перестане з ним домовлятись? Думаю, що за певних умов може піти. Маю навіть уявлення за яких, але поки що залишу “звісно якщо…” з першого абзацу без продовження…

1 comment for “Приватний шантаж

  1. Yuriy Sytnyk
    08.08.2016 at 08:09

Залишити відповідь