Порошенко й Томос


Махатма (несправді Могандас Карамчанд; прізвисько «Махатма», що означає «велика душа», він отримав як духовний лідер Індії) Ґанді стверджував:
«Помиляються ті, хто думають, начебто між засобами та ціллю немає жодного звязку. Через цю помилку навіть релігійні люди чинили важкі злочини. Засоби можна вподобити насінню, ціль – дереву… Які засоби, такі й цілі. Немає стіни, яка відділяє засоби від цілі. Розуміння цілі точно відповідає розумінню засобів. Ця істина не знає винятків… У моїй життєвій філософії цілі та засоби – синоніми».

У своїх дописах я часто звертаюся до поняття «мотивація». Яка мотивація «волонтерки»? Для багатьох людей – це щира допомога воїнам. І хоча суспільна енергія спрямована не туди (правильніше було б не допускати розкрадання коштів на потреби війська), проте щирість намірів приносить свої добрі плоди. Для більшості політиків «волонтерка» – це піар, зрештою, як і будь-які інші «добрі справи». Відтак, використавши їх для власних політичних дивідендів, лицеміри продовжують грабувати державу, зокрема й тих воїнів, яким під телекамери допомагали.

У 2009 році, Голова наглядової ради НБУ, Петро Порошенко, у Свято-Іонському монастирі Успенської православної церкви, став дияконом Московського патріархату.

Головний равин України, Яків Блайх, на камеру назвав Порошенка євреєм: https://m.youtube.com/watch?v=k0nIEzhRwVA

Все вірно – правдивий юдей має добре тримати ніс по вітру. У 2009 році Московський патріархат був зручною опорою для подальшої кар‘єри та доброю «кришою». Нині ситуація змінилася, і «дах» має бути іншим…

У мене особисто немає жодних сумнівів у тому, що ціль Порошенка – це збереження влади, а фразу з 5-го аналу, про те, що «Томос – це духовне об‘єднання України», просто не хочу коментувати. З принципом «Філіокве» розберіться, для початку, матолки!

Отже, ціль далека від гасел, а відтак зворотньо за постулатом Ґанді: не засіявши насіння ми садимо дерево. Себто, ми отримуємо «Томос» у спосіб неприродній, не шляхом конфесійного діалогу та процесу об‘єднання, а шляхом призначення. Відтак не вирощуємо дерево, а садимо штучне. Пригадуєте створення політиками ВГО «Майдан», ріжних «народних рад»? Отож. Кому не зрозуміла аналогія, наведу приклад так званої «децентралізації» з примусовим створенням ОТГ. Результат – нікчемність.

Так і в цьому випадку. Єврей, прихожанин Московського патріархату, за «Єдину Українську Церкву»? Бізнесмен, який має ґешефти з «країною-агресором» (принаймні, коли Порошенко у 2016 році говорив про війну з Росією – то його фабрика ще працювала в Ліпєцку) ратує за те, щоби відділитися від цієї країни? Людина, котра очолює систему, ту систему, яка зробила все щоби роз‘єднати українців, говорить про «духовне об‘єднання»? Політик, який отримав владу ціною часткової втрати територіальної цілісності, хоче єдності? Хоче. Єдності свого електорату, який радо святкуватиме поступ (бо ще ж не надали) у «Томосі», забувши про нового бійця, загиблого на фронті, та чергові вибухи складів з боєприпасами.

Про яку єдність можна говорити в цій ситуації?

Вірні Московського патріархату дружними рядами почимчикують в «єдину церкву»? А що їм перешкоджало це зробити без «Томосу»? Анафема? Ну-у, якщо це аргумент у ХХІ столітті, то … не буду продовжувати. Об‘єднаються вірні УАПЦ і УПК КП? А чому до сих пір це не робили? Теж визнавали анафему проголошену московськими попами? А що католики і греко-католики?
До речі, якщо ми вже аж так прямуємо в Европу, то чому не Ватикан замість Москви? Чим Стамбул кошерніший?

Я за Єдину Церкву, але тільки в сенсі політичної інституції, бо жодної духовності тут немає. Ненавидіти ближнього за те, що він, віруючи у Христа, виконує в храмі по-іншому якісь, невідомо ким і коли придумані ритуали? Та воскресни нині Христос – він би вжахнувся від того, що зробили з його вченням!

У нас, нагадую, як і у США, релігія відділена від держави Конституцією. 51,3% населення США – це протестанти, 23,9% – католики, 1,7% – мормони, 1,6% – якоїсь іншої конфесії. А ще є мусульмани, буддисти, іудеї, атеїсти тощо. Це не перешкоджає З‘єднаним Державам Америки , в якій немає єдиного національного начала, бути єдиною країною. Чому це перешкоджає нам? Тому що не може бути сильною держава, котра немає національної еліти і якою керують хибнокомпетентні популісти…

Віддаю належне Петру Олексієвичу. Єдинокошерний Томос, як і Святий Безвіз та єнші передвиборні гасла й технології – то є потужно. Але пропоную посполитому люду не зачаровуватись – нам від того не буде ні гірше, ні ліпше. До речі, фраза «релігійна війна», за яку мене нещодавно критикували, нині двічі прозвучала на 5-м каналі упродовж 10 хв. Тож будьмо уважні, як ксьондз на казанні казав! Амінь!

P.S. Усе-таки, найважливіше, окрім наведеної, пам‘ятати ще одну цитату Ґанді:
«Закони природи стверджують, що будь-яку річ можна зберегти тими ж засобами, якими її здобули. Те, що було отримано силою, можна втримати лише силою, те, що здобуто істиною, істиною й оберігається». Московити українське православіє колись захопили насильно…

Залишити відповідь