Очима Путіна

Президент РФ Володимир Путін назвав дії екс-президента Грузії, лідера партії «Рух нових сил» Михеїла Саакашвілі в Україні «плювком в обличчя грузинського і українського народів». Як передає кореспондент УНІАН, про це Путін сказав на прес-конференції в Москві.
Він заявив: «Я вважаю, що те, що робить Саакашвілі, це плювок в обличчя грузинського народу і плювок в обличчя українського народу. Як ви це досі терпите?
За словами Путіна, Саакашвілі раніше був президентом Грузії, а «тепер носиться там (в Україні) по площах і кричить на весь світ: Я українець». «А що, в Україні немає справжніх українців? І Україна все це терпить, розумієте. Так шкода на це дивитися, у мене серце кров’ю обливається», – сказав президент РФ.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/…/2297889-nositsya-ploschami-putin-ots…

Стало мені цікаво – на чому грунтується неприязнь частини народу до Саакашвілі? Окрім цілковито  підсвідомих симпатій/антипатій, які не піддаються раціональному поясненню, можна зазначити наступні тези тих, хто цього політика вважає мало не причиною усіх бід України:
1. Саакашвілі – грузин.
Тобто – не українець. Прекрасно. А Гройсман – українець? Що за расизм? Чому вас не хвилює юдей Гройсман, вірменин Аваков, чи сам Петро Олексійович, непонятної національності? У нас може війна з Грузією?
2. Саакашвілі – чужинець і йому незаконно надали громадянство.
Читати вище. Плюс – на відміну від більшості наших топ-політиків та чиновників, у Міхо один паспорт. Український. І одне громадянство, яке в нього незаконно забрали. А Новінскому, за поданням міністра економіки Порошенка, Янукович законно громадянство надав? Чи російський олігарх у нас священна корова і про це навіть згадувати не можна? Просто у нас громадянство роздають як хочуть, а його, як таке, вже захищає і Конституція України, і міжнародне право.
3. Саакашвілі – політзаробітчанин. Прекрасно. А нещодавній керовнік Укрзалізниці, поляк Бальчун – це хто? З шаленою, мільйон долярів на рік зарплатою! Результат його роботи бачите? Отож. А пан Амбромавичус? А британець на посаді голови «Укрнафти»? Теж з мільйонодоляровою річною зарплатою. А купа радників? Тільки, на відміну від тих панів, Міхо не отримує величезної зарплатні з бюджету.
А якщо його політичний капітал в Україні виросте як успішного реформатора – то хіба це зле? Тільки не треба про губернаторство на Одещині – комунізм в окремо взятому селі ще ніхто не побудував.
4. Саакашвілі каналізує енергію протесту.
Добре, а хто її не каналізує? Переможці «Революції Гідності»? Ха-ха-ха. Так, мені його гасла теж не подобаються. В сенсі пріоритетності. Але я за ЖОДНІ гасла на ніякі майдани не піду. Мене цікавить зміна системи і стратегія.
5. В оточенні Саакашвілі є аферисти Соболєв, Семенченко і т.д.
Чим ці потішні персонажі є гіршими ніж оточення Порошенка з Льошою Ганчарєнка, чи Авакова, з дуальним Шкіряком і лизуном Гєращєнком? Та я в кожній партії бачу нічим не кращих! Біля яскравих особистостей з ресурсом (політичним чи економічним) завжди крутитимуться аферисти, шукачі халяви та легких грошей. Але, коли проти тебе працює ВСЯ державна машина, то від союзників відмовлятися – це самогубство. Навіть коли вони зовсім не білі та пухнасті.
6. Не можна віддати владу чужинцям, не українцям.
Чудово. Тільки серед козацьких вожаків було доста поляків за походженням, за якими стояли мільйони українців. А що тоді робити з Вільгельмом Францом фон Га́бсбургом -Лотари́нзьким – українським військовим діячем, політиком, дипломатом, поетом, австрійським архікнязем династії Габсбургів, полковником Легіону Українських Січових Стрільців – Василем Вишиваним?!
А тисячі українців, які підтримують Саакашвілі, включно з тими, хто є в керівних органах партії – це хто, чужинці? Ну і про національний склад нинішньої української влади та вплив «кураторів» на наш політикум, політкоректно промовчу. Нами правлять чужинці та запроданці, і хто цього не помічає, той або сліпий, або геть дурний!
7. Саакашвілі популіст і немає стратегії.
Ага. А Порошенко з його невиконаними обіцянками, виходить, що не популіст? І Ляшко не популіст? І Яценюк, і… Про стратегії нинішних парламентських партій писав. Гасла є, а стратегії ЖОДНОЇ! Саакашвілі представив свій план зміни країни. Він мені не зовсім подобається, але я його читав, як і програми кількох партій. На відміну від 99% тих, хто звинувачує Міхо у відсутності стратегії. Ну і про реформи в Грузії, ним проведені, чув навіть від опонентів Саакашвілі. Знову ж таки – з нашого «великого» політикуму ніхто не може похвалитися не те що проведеними реформами, а й навіть досягненнями в бізнесі. Дерибан бюджету – не рахується!
8. За Саакашвілі в Грузії людей в тюрмах катували, а якийсь мітинг криваво розігнали.
Хто побував у наших тюрмах, або лише в мілі-поліцейських відділках, гірко усміхнеться. Щодо розгону мітингу (бачив картинки) – то персональну вину Саакашвілі визначити не можу. Провокації та ексцеси виконавців – все це ми надивилися впродовж останніх років достатньо. А викрадення людей в Україні – це вже нинішні реалії. Звісно, влада має право на насильство, але лише в одному випадку – коли вона є народною в конституційному розумінні. А це не про нас…
9. Саакашвілі фінансує Коломойський, Фірташ, Косюк, Курченко, Янукович, Путін, Дідько…
Взагалі ідіотська «пред‘ява». А хто фінансував Майдан? А обвал Кубівим української гривні через рефінанс і вивід гроші в офшори? А мільярд рублів в російський бюджет від Порошенка? Це я до того, що чистих грошей не буває. Чи вкрадені Януковичем гроші є бруднішими від вкрадених Порошенком? Вони всі однакові. І не те зло що входить, а то що виходить. В нашій системі навіть за гроші олігархів, при наявності бажання, можна робити корисні справи.
10. Саакашвілі позорить Україну перед світом і розхитує ситуацію.
А наша влада не позорить! Це Міхо створив фейкову партію імені свого імені? Це він себе незаконно позбавив громадянства? Це він себе незаконно не пропускав в Україну? Це він сам себе незаконно затримав і запхав у СІЗО? Це Міхо знищує антикорупційні органи? Це він породив шизфренію назвавши війну АТО та не запровадивши воєнний стан? Розхитує ситуацію найбільше наша влада, знищуючи державу корупцією та хибнокомпетентністю. Можна багато про це писати, але мудрому й того досить…
Так, Саакашвілі комусь є не до душі. Він не 100 долярів, щоби всім подобатись. Я теж не його фанат. Але, за всіма переліченими звинуваченнями, бачу, здебільшого, зовсім інші речі. Політичну заздрість – ах, сукін син, як то він так зумів зневірений народ розворушити, це ж дивись, скотиняка, мій електорат забере! Страх – от падло, а ж таки візьме й посадить до цюпи, як мінімум – рило від корита відсіче! Роздратування – шатає, падло, собачу будку, а раптом Бобіка знудить і блювотиння забрудить мої нові мешти, перевезені контрабасом через священний, Саакашвілі спаплюжений кордон…
Сліпа любов до Міхо, його обожнювання та сподівання, що він, як Бандера, прийде й порядок наведе – це рафінований патерналізм. І в ньому теж нічого доброго немає. Самі, тільки самі, а політики мають бути лише інструментом…

P.S. Щодо «розгону опозиційного мітингу», яким дорікають Саакашвілі його опоненти. Тоді, 26 травня 2011 року, в результаті жорсткого розгону демонстрантів отримали поранення 37 чоловік. Натомість, загинуло двоє поліцейських, одного з яких задавила автівка когось із лідерів опозиції.
Цей мітинг організувала й очолила Ніно Бурджанадзе.
Хто ж ця дама? Народилася вона в Кутаїсі, в 1964 році. Батько Ніно, серйозний партійний бос, друг Шеварнадзе, а після розвалу СРСР – успішний бізнесмен. Навчалася пані Бурджанадзе в МГУ. Весною 2003 року, разом із Саакашвілі та Жванією, була лідером «революції троянд», в результаті якої татового друга Шеварнадзе відсторонили від влади.
Двічі було в.о. Президента Грузії. Після війни Грузії з Росією у 2008 році, пані Бурджанадзе перейшла до Саакашвілі в опозицію, фактично зайнявши проросійську позицію.
Тепер увага! В квітні 2015 року, лідер грузинського «Демократичного руху», Ніно Бурджанадзе, заявила: КРИМ Є ЧАСТИНОЮ РОСІЇ І НІКОЛИ НЕ СТАНЕ ЧАСТИНОЮ УКРАЇНИ.
Так виходить, що нешановні порохоботи закликають нині пана Порошенка розігнати силою мітинг особистого ворога Путіна, за те, що той колись розігнав мітинг, очолюваний подружкою Путіна. Це прекрасно!
Звісно, бити мирних демонстрантів – це не добре.
Але, коли грузини-поліцейські побили кількох мітингувальників (не забувайте – двоє їхніх колег загинуло), які були явними представниками проросійських сил, після війни з Росією, то чи не є це певним оправданням їхнім жорстким діям?
Тим паче, не думаю, що Саакашвілі давав вказівку бити людей. Швидш за все, поліцаї це зробили з великої «любові» до Росії.

P.P.S. Те, що частина українського суспільства, особливо з категорії так званих «порохоботів», оцінює діяльність Саакашвілі очима Путіна, можна вважати випадковістю. Але не варто. Найбільший посібник зовнішнього ворога – це чинна влада мародерів-клептократів.

Залишити відповідь