Мер – убивця?

Мер, львівський богомольний мер – убивця?! Ну, добре, добре – не вбивця, а співучасник злочину. Якщо у вашій хаті замість лічильника – оголені дроти, що стирчать зі стіни – то шанси, що когось із домашніх або гостей ударить током, є доволі високими. Тому, якщо ви навіть не спромоглися ці дроти заізолювати – то несете відповідальність за можливу трагедію. Так і в ситуації, коли мер дбає не за господарку, а за піар, його дії/бездіяльність, які призвели до загибелі людей унаслідок проблем, які міська влада мала б вирішувати, а не вирішувала – це халатність і злочинна недбалість.

Проблема офіційно закритого для експлуатації ще з 2006 року Грибовецького сміттєзвалища жодним чином не вирішувалася – наслідок: трагічна загибель пожежників. Не вирішується ця проблема й по нині, бо будівництво сміттєпереробного заводу в умовах переущільненого масовим житловим будівництвом, з купою інфраструктурних проблем, Львова – це жодним чином не вирішення проблеми складування чи переробки твердих побутових відходів, а відтак і не ліквідація екологічної катастрофи (за визначенням самого пана Садового) у вигляді Грибовецького сміттєзвалища (більше тут: http://yurko.info/як-оптимально-вирішити-сміттєву-проб/).

Фірма, котра належить не чужим для мера людям, орендує за копійки територію міста для банальної вуличної торгівлі, котру гарно обзивають «різдв‘яними ярмарками», та здає втридорога свої дерев‘яні халабуди підприємцям. Останні економлять і заробляють на будь-чому, нехтуючи санітарними нормами, правилами пожежної безпеки тощо, щоби мати змогу сплатити захланним мерським комерсантам захмарну орендну плату й якусь копійку собі заробити. Хто давав дозвіл на експлуатацію цих будиночків, хто мав пильнувати за безпекою під час бізнесової діяльності мерського оточення – хіба не міські служби? Наслідок чиєїсь халатності – пожежа, одна людина загинула, кілька обгоріли…

І знову трагічна смерть – від чадного газу…

– До чого тут мер!? – обуриться фанатично увірувавша в сонцесяйного львівцепастира чергова вівця. Поясню: на масовому туризмі заробляє не стільки місто, скільки мер та його оточення. Упродовж багатьох років процвітає бізнес на подобовій здачі житла в оренду, а по-суті – надання готельних послуг. Це всім відомо. Також усім відомо, що квартири в центрі, які найбільше використовуються для проживання гостей міста, часто обладнані пічним опаленням і газовими колонками, через несправність яких періодично гинуть люди.

Що зробив мер, як безпосередній вигодоутримувач у трьох іпостасях (керівник міста, бізнесмен і політик) з туристичного буму, задля безпеки тих, хто приносить дохід казні, його бізнес-партнерам, а також є безкоштовними рекламними агентами «найевропейськішого мера»? Нічого. А мав би?

Цитую з сайта Львівської міськради:
«Управління з питань надзвичайних ситуацій займається  координацією роботи усіх підпорядкованих ланок під час надзвичайної ситуації та забезпечення їх оперативної роботи; розробкою і реалізацією заходів щодо підтримання готовності усіх підпорядкованих  ланок до дій за призначенням щодо цивільного захисту населення під час надзвичайної ситуації; розробкою і реалізацією заходів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям.
Також управління займається організація навчання населення правилам користування засобами захисту, діям в нестандартних і несприятливих побутових умовах або в умовах надзвичайних ситуацій та терористичних проявів, організація практичних тренувань
».
https://city-adm.lviv.ua/public-information/offices/upravlinnia-z-pytan-nadvychainykh-sytuatsii-ta-tsyvilnoho-zakhystu-naselennia/zvity/4791/download?cf_id=36
У звіті цього управління за 2017 рік зазначено, що стан димовивідних каналів, за що відповідають районні комунальні підприємства, є задовільним (?), і водночас згадано, що в поточному році було 43 (!) випадки отруєння чадним газом. Отже: проблема відома і жодним чином не вирішується. Наслідок – нові смерті…

Зате мер, який перетворив місто в сумнівної якості алко-секс-туристичну «мекку», у процесі своєї президентської кампанії пишається черговим рейтингом Львова для лохів електоральних. Цитую з сайта пана мера:
«Загалом оцінювали 226 міст світу за вісьмома показниками: індексом купівельної спроможності, індексом безпеки, охорони здоров’я, вартості житла, співвідношення ціни нерухомості до доходів, індексом часу руху транспорту, забруднення і кліматичним індексом».
https://zaxid.net/news/

175 місце з 227 – не є таким уже й досягненням, як і те, що інші великі міста України ще далі розташовані у списку. Але хто ж би то вникав у такі деталі. Точно не засоби масової ідіотизації населення та рефлексуючий на них електорат. Тож давайте розберемося з тими показниками.

Купівельна спроможність посполитого люду безпосередньо пов‘язана з його доходами. У Львові «крутяться» доволі великі гроші, хоча маса пенсіонерів ледь виживає на мізерні пенсії, а величезна кількість львів‘ян заробляє на життя працюючи за кордоном. Споживачами товарів і послуг є також тисячі туристів. Хто і яким чином визначав рівень заможності власне середньостатистичного  львів‘янина?

Безпека. Криміногення ситуація в місті стрімко погіршується, що, ймовірно, не відображено в офіційній статистиці, але чітко прослідковується з повідомлень у ЗМІ та соцмережах. Стан дорожного покриття, освітлення, очищення міста від снігу – бажають кращого. Люди ламають руки-ноги на неприбраних тротуарах, на голови падають як не бурульки то балкони, машини збивають пішоходів на неосвітлених переходах… Можливо десь ще гірше, але ж порівнюють саме статистичні дані, вірити яким – себе ж обманювати.

Охорону здоров‘я, якість якої визначається, вочевидь, кількістю «койко-місць» – коментувати не буду. Укладачам рейтингу просто не бажаю опинитися в нашій лікарні. Так, серед докторів знаю багато чудових людей, але їх наявність не дає підстави говорити про належний стан охорони здоров‘я. Хто і як оцінював нашу недореформовану львівську медицину? Знову ж таки – не кажу що все зле, лише сумніваюся в об‘єктивності оцінки.

Вартість житла? Більша ніж у середньому по Україні, нижча ніж у Києві. Ну і що? А знищення міста назаконним масовим житловим будівництвом – це не враховувалося?

Співвідношення цін на нерухомість до доходів? Яких? У нас гігантський тіньовий сектор економіки, а середній дохід – далеко не «середня температура по палаті», оскільки мінімальна зарплата чи пенсія в яких 100 євро, та заробітні плати в тисячі евро високопоставлених чиновників – це непорівняльні речі. Ще інше питання – хто є покупцями цієї нерухомості, та що є джерелом їхніх доходів…

Індекс часу руху транспорту – викликає хіба посмішку. Хаос на дорогах і перманентні корки, часова тривалість і географія яких невпинно наростають, – перетворюють цей показник у цілком нікчемний. Звісно, якщо укладачі рейтингу взяли дані від чиновників Садового – то на папері все прекрасно…

Забруднення? Про це детальніше, бо стосується воно безпеки життя кожного містянина.

В Генплані міста, розробленому в 2008 році, було зазначено:
«Збереження природно-територіального комплексу потребує мінімізації техногенного впливу, який характеризується наступним чином: − повітряний басейн характеризується забрудненням в основному від транспорту (45.8 тис. т. за рік, 95% від валового викиду)…». Ніхто не знає скільки щоденно автівок пересувається містом, враховуючи наступне: маса льв‘ян переселилася за межі міста, а їздядь до праці, чи возять дітей у садочки та школи, до Львова; багато туристів приїжджає своїми автівками; у Львові працюює чимало мешканців навколишніх сіл і містечок; наявний потужний транзит автотранспорту тощо. Відтак невідомо – яка кількість смертельно небезбечних автомобільних викидів щоденно отруює львів‘ян.

Проілюструємо, як такий стан справ поволі вбиває мешканців міста. Упродовж року легковий автомобіль забирає з атмосферного повітря 4350 кг кисню, а замість нього викидає 3250 кг вуглекислого і 530 кг чадного газу (оксиду вуглецю), 90-150 кг вуглеводнів, 40 кг оксидів азоту, 1 кг свинцю. Щогодини один вантажний автомобіль викидає в атмосферу 120м3 , а легковий автомобіль 60 м3 токсичних газів, більшість з яких має токсичну, канцерогенну та мутагенну дію.

Розрахунково лише на мешканців міста припадає близько 200000 автівок (в середньому 250 автомобілів на 1000 мешканців). Якщо кожна автівка лише годину поїздить містом, то в атмосфері щоденно з‘являтиметься 12 мільйонів (!) м3 токсичних газів. Ми цього практично не відчуваємо, а воно вбиває. Так само як і чадний газ, але поволі. «Забруднення повітря посідає перше місце за ступенем хімічної небезпеки для людини. У містах з високим рівнем забруднення повітря захворюваність населення на хвороби серцево-судинної системи, дихальних шляхів, нервової системи, злоякісні новоутворення, туберкульоз та інші хвороби на 20 – 40% перевищує рівні захворюваності в містах з низьким забрудненням. Особливо потерпають діти, організм яких є чутливішим до впливу несприятливих чинників довкілля. У них частіше зустрічаються імунодефіцитні стани, що сприяє підвищенню сприйнятливості до збудників інфекційних захворювань».
https://docplayer.net/63273525-Urbometeorologichni-aspekti-zabrudnennya-atmosfernogo-povitrya-velikogo-mista.html

Те, що у Львові ситуація є неблагополучною, відомо з відкритих джерел:
«У I кварталі 2018 року мобільна хімічна лабораторія КП «Адміністративно-технічне управління» обстежила 35 водойм та промоніторила 30 перехресть міста Львова. На 23-х з 30-ти обстежених міських перехрестях та в усіх 35-ти водних об’єктах фахівці виявили перевищення максимально разових гранично допустимих концентрацій (ГДК) забруднюючих речовин. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міськради».

Хімічний аналіз повітря і водойм Львова підтвердив разюче забруднення

До чого тут мер? Поясню. Жодного разу, після затвердження Генерального плану м. Львова у 2010 році, на сесії міськради не розглядалося питання щодо його виконання. І недарма, тому що цим документом передбачалася ціла низка заходів щодо покращення екологічної ситуації в м. Львові. Зокрема зазначалося, що «площа існуючої системи зелених насаджень загального користування складає 820 га, забезпеченість 11.2 м2/люд при нормі 17 м2/люд». Відтак Генпланом передбачалося: «формування системи ландшафтно-рекреаційних територій шляхом встановлення юридичних меж існуючих парків і особливого режиму використання та забудови міжпаркових територій, створення і благоустрій парків в нових районах міста з доведенням їх загальної площі до нормативного показника шляхом будівництво нових парків загальною площею приблизно 120 га і перетворення 360 га прилеглих до міста лісів Брюховицького лісництва в міський лісопарк». Саме дерева, зелені насадження, є найважливішим фактором очищення атмосферного повітря. Тому їх знищення – це злочин, а насадження – порятунок людей, найперше дітей, від купи хворіб. Дерева у місті вирубуються – це очевидно, а як нові парки та сквери? Ніяк – потроху забудовуються існуючі. Щодо Брюховицького лісництва – ніхто його в парк не перетворив, та й спробуйти ще туди добратися закоркованими вулицями…

Також не прокладено нових магістралей, щоби хоч якось розвантажити місто. Генпланом передбачався розвиток вулично-дорожної мережі, який, зокрема, полягав у «будівництві внутрішнього кільця магістралей безперервного руху по вулицях Луганська, Сяйво, Левандівська, Ярошенка, Липинського, Пластова, Богданівська, Пасічна з розміщенням крупних перехоплюючих гаражів-стоянок в зонах транспортних вузлів і обмеження в’їзду в центральну частину міста. Також мало бути сформоване друге кільце: вул. Наукова-Проектована, Ряшівська, з виходом через райони Левандівка, Рясне, Збоїща до Київської траси». Відповідно нічого з того часу теж не зроблено. Натомість Львів тотально забудовано, нехтуючи всіма законами та здоровим глуздом (більше за посиланням: http://yurko.info/задушене-місто-підсумок/).

Підсумовуючи «рейтингові досягнення» Львова – це брехня й окозамилювання.

Натомість прикладів халатності та/чи некомпетентності міського голови і його команди можна наводити безліч. Зокрема таких, які є небезпечними для життя гостей і мешканців міста. Проте на сьогодні достатньо розуміти – Львів за час каденцій Садового знищено більше ніж за десятиліття радянської влади. І цю тезу автора підтвердили серйозні фахівці, а не сумнівної якості та корупційної непорочності експерти, які користуються сфальшованими даними та неконкретними показниками. Якщо хочемо жити в цьому місті – його потрібно рятувати. Негайно.

Далі буде…

Залишити відповідь