Листопадові рефлексії (2)

Якщо нині прийнятий ВРУ законопроект передбачає преференції для незаконно ввезених “євроблях” , то держава тим самим стверджує: законослухняні громадяни, які придбали авто на внутрішньому ринку сплативши всі драконівські податки – це лохи.
Як заголом усі, хто платить податки, котрі розкрадаються зграєю 3,14дарасів.
Колись мудрий чоловік, Юрко Возняк, Царство Йому Небесне, сказав: сплата податків і їх розмір мають бути справою добровільною. На моє здивування запитав: а хто змушував людей фінансово підтримувати Майдан?

***

Певно декому треба повторювати двічі…
Мій добрий товариш Вітя, порядний мент на пенсії, любить розповідати такий анеґдот: стоїть міліціонер на посту, підходить до нього дівчинка і каже:
– Дядько, а можа я Вам анеґдота розповім?
– Ні, каже той, – що не бачиш – я ж міліціонер!
– Ну нічого, я двічі розповім, і поволі…
Тому ще раз напишу для особливо обдарованих і більше до цієї теми не повертатимусь. Також не збираюся вникати у деталі, що там прийняв недолугий Парламент по «євроблєхах», тому:
1. Якщо нардепи надали (чи зроблять це згодом) преференції «бляхарам» по розмитненню у порівнянні з тими, хто купив автівки за період нашестя «блєх», себто упродовж останніх кількох років, то вони законослухняних громадян перевели в категорію лохів, адже ті, хто купив транспортні засоби легально, переплатив, а хто ввіз їх, давши хабара митникові – той зекономив.
2. Якщо це справді так – то держава сама підказує громадянам як діяти . Ще один мій приятель у далеких 90-х любив повторювати: подкуп, шантаж і правакация – лучшеє аружиє чєкіста. Отже, підкупивши митників зі прикордонниками і заїхавши в Україну на блєхах, шантажуючи та провокуючи владу, наші підприємливі громадяни отримали зиск, а чемні лохи – збитки.
3. Тепер кожен, хто зекономив гроші, і хто втратив, у подібних ситуаціях чинитиме не на користь держави. Перші – бо вже раз «влізло», другі – щоби вчергове не почувати себе лохами.
4. Тим, хто ввозив нелегально автівки, було байдуже кому платити: митнику/прикордоннику в кишеню, чи державі в казну. Ба, мені колєґа казав, що в казну якось більше би хотілося, навіть якщо б на 100 баксів дорожче, бо ж у нас війна… Видите, совісний чоловік. Митники з «лівака» певно теж який прОцент віддавали на АТО – купляли індульґенцію…
Власне всім відомо, що у тих 3-5 мільярдах долярів, які бюджет недоотримує з митниці, є й «доля» «євроблєх».
5. Дорогі платежі на розмитнення старих імпортних автівок у найбіднішій країні Європи – то нонсенс. Подвійний нонсенс: такі високі податки на «засіб пересування», а не «предмет розкоші» за часів «совка», потрапляють у бюджет, звідкіля успішно розкрадаються. Тобто – це черговий приклад пограбування населення.
6. Звісно, що дооподаткувати «блєхарів» за діючими тарифами (додавши тарифи на зовсям старі автівки) – це не вихід із ситуації. За винятком якоїсь кількості дрібних контрабандистів, «блєхи» є необхідною річчю, а часом єдиним джерелом доходу для тих, хто немає змоги втекти геть з «шоколадного раю». Але й чинити несправедливо щодо законослухняних громадян – теж не вихід. Що ж робити?
7. На мою нефахову, раніше вже висловлену думку, справедливий вихід із ситуації може бути наступним: дозволити «блєхи» легалізувати, запровадивши, скажімо з Нового року, значно нижчі чинних митні платежі, та суттєво збільшити віковий ценз на імпортовані автівки, замінивши його вимогами щодо належного технічного стану транспортного засобу. Більше того: дати можливість «блєхарам» ці платежі виплачувати з розтермінуванням. Щоби «легальні покупці» не виявилися лохами, тим, хто законно придбав автомобілі в період завозу «євроблєх», повернути переплачені податки, у порівняні з новими митом й акцизом. Теж можна з розтермінуванням. Винятки – автівки так званого «преміум класу». За понти треба платити.
Зрештою, може бути й інший механізм але з гарантованим збереженням принципу справедливості та здорового глузду.
Все, тема закрита. Не коментую. Вибачте, що вставив своїх п’єть копійок…

8 листопада 2018 р.

***

Троха по коляциї почитав‘ім новини і ся з вами поділю.
Порошенко відхилив посьбу кума і сказав, жи Луценка ше ждуть вєлікіє дєла. Курва, аж страшно!
Нендзні журналісти з програми «Схеми» нашпортали, шо з банку папєрєдніка через банк нинішнього ґаранта було перепомповано у чорний кровавий нал 2 мільярди грн. Певно на борню з Путіним.
Пані Ґонтарева, в дєвічєствє Сатановска, котра би мала надовго сісти до цюпи за свої подвиги на фінансовім фронті, передає передовий, здобутий на кроликах-українцях досвід, в Інституті міжнародних зносин у Льондоні.
Шеф пані Ґонтаревої, пан Порошенко, їде 10-11 листопада до Парижу на круглий стіл «Як зробити більш ефективним мультилатералізм для вирішення міжнародних проблем?» Той цілий мультилатералізм – то як груповий секс між державами, в якому сильніший любит слабших як хоче. А ше в Парижу буде Путін. Може ся здибают, бо шось зле ся продают цукорки «Рошену» в Росиї.
Пан Гриценко вповів, жи Путін віддаст Донбас взад, бо він му «стратегічно не потрібний». І шо нема чого з царем Вовою про то говорити. А ше в Толі є сєкрєтний план як «повернути окуповані території на достойних умовах». Шо то є мудрий хлоп – так сказав, а ти си масти голову: то чекати жи Вова віддаст, чи самим повертати?
Політично-непорочно-цнотливий Ляшко уповів, жи Ситник є аґентом ФСБ. То він мав на увазі не вашого покірного слугу, а Тьому Сітніка. Видите, той Сітнік є троха антисемітом, бо слідкував за центральнов синагогов Кийова та її обитателями. А то страшний гріх, каже головний ребе країни, Моше Рувен Асман, колєґа московского диякона Порошенка, якого він троха раніше публічно визнав юдеєм. Так шо Тьомі певно труба. Хоча за него ся втикнув єврокомісар Ґан і сказав, жи в НАБУ всьо чотко. Странно…
А ше їден орґан, шо ся ДБР називає і теж має з чимось боротися (тілько Боже упаси – не з синагогов) не може запрацювати, бо шось ся там не склеїло з конкурсом і поліграфом. А як Державне Бюрко Розслідувань не запрацює, то буде всім труба! Так си міркує його начальник – Ромцьо Труба.
«Партию миру», якою нинька керує «сука православная» Новінскій (так того м@ск@лика їдного разу обізвав юдей Порошенко) ше на початку року заснували брати Максим і Яків Гольдарби. Максим Гольдарб веде етери на «NewsOne», який нинька офіційно належит львівскому нардепу Тарасу Козаку, соратнику пана Медведчука, царского кума.
Напівголова фракциї «Опозиційний бльок», Юрко Бойко, та фейс партиї «Лехаїм» (в миру «За життя»), Вадім Рабіновіч, підписали угоду про спільну «Опозиційну плятформу – За життя». Ну, вшисткі дупкі – хоп до купкі!
Нинішні опозиційонери хтять висунути їдного кандидата в презеси. На сайті «Лехаїму», партиї, в якій головою політради є Віктор Медведчук, пише, жи тим єдінствєнним має бути Рабінович. То справедливо: троха умислово хворий представник панівної нації в країні, мав би ту зварйовану країну й очолити? Нє?
Правда та опо-злучка не сподобалася Новінскому, який каже, жи «Опобльок» не доручав Юркові так ся злиґувати з Вадімом. Може Новінскому більше ся подобає Зєлєнскій? Я теж си так міркую – фамілію має майже українску, то не буде вже всьо такво відверто. Нє?
Востатня офіціяльна соціольоґія малює Зєлєнскому друге місце (7,6%) за Юльцьов, яка лідирує з 13,4%. То правда видко й без соціольогії: порохоботи ся казять зі злости й малюют з кобіти дідька в спідници. А наше чоколядове щєстє і бравий полковник Толік ділят межи собов 3-4 місце (близьо 7%). Їм в потилицю дихає опозиційний Бойко з 6,9%.
Далі в рейтинґовим списку є хлоп з вилами, якого підтримуют 5,7%, співочий Славко (4,9%), главний Рабіновіч страни (3,5%), самонемічний хрунь з 2,5%, свободівский Тягнибок, який вже ся не буде балатувати, та ше троха менше відомих претендентів.
Поки ся кандидати міряю рейтинґами, нарід вступив у кінцеву фазу бідности – мінєє доляри. Так у жовтню українці купили си 900,6 млн дол, а продали 1042 млн дол. Маю підозру, жи купуют доляри набагато менше людисок аніж продают. А ті жи продают – чекают на Томос. Бо Томос – то наше всьо!
Але з тим «всьо» не так всьо просто. Немудрий Філарет, який дав якусь церковну цяцьку Коболєву (тому матолку з Нафтоґазу, жи мамці в Ґамерику перевів премію 7,9 млн долярів, яку му виписали за побєду норвежських правників над Газпромом), втратив кошерність ув очах лохо-елєкторату і можут му не дати керувати тов злученов церквов.
Московскі попи кажут жи Варфоломєй не поставит намісником ні Філарета, ні Макарія. Може брешут але на нині ше нема ні назви тої нової Церкви, ні Статуту. То ше нарід муси троха потерпіти. Як буде чемний, то Святий Миколай му Томоса принесе, а як буде далі глупий, то Гройсман на Новий Год подарує му до ґазу нові тарифи.
Отакі то справи у нашім домі вар‘ятів. Треба відпічнути, бо то куревство в країні зле впливає на нерви і псує фіґуру. Файних нам вихідних, посполиті, в шабат багато не пийте й не їжте ГМО-ковбаси, почуємся, як завше, тутка, на віртуальнім обійстю пана Цукерберґа. Цьом-па!

9 листопада 2018 р.

***

– Корабель тоне! Ой! Корабель тоне!
– Капітан, сука, мудило!
– Команда – зграя 3,14дарасів!
– Корабель тоне! Шо робити?!
– Це всьо ворог – він дзюрку в днищі пробив!
– У-у-у! Ворог – Х#йло!
– Люди вже гинуть, вода заливає!
– Герої не вмирають!
– Без паніки! Капітан знає що робить!
– І боцман у нас кошерний!
– Давайте оберемо іншого капітана!
– Ми успішно латаємо дірки!
– Ідіоти, утворюються ж нові!
– Не розганяйте зраду!
– Думайте про вічне – все в руках Господа!
– Бог порятує, капітан знає правильну молитву!
– Ось-ось буде надійна гавань!
– Погляньте, який прекрасний захід сонця! Більше позитиву…
І ніхто не чув тих, хто пропонував реальні речі, щоби порятувати корабель із його керманичами, в чийому віданні шлюпки та рятувальні камізельки, та божевільними пасажирами…

***

Йшло собі два буддиста осіннім лісом . Їден вже троха просвітлений, а другий но ся вчить. А навколо краса, ше ліпша ніж нині у Стрийскім парку. Шпацирують мовчки, споглядают пейзажі, і раптом молодший по званію як гукне: “Дивисі, брате, який офігенно красивий листочок, яскравий немов коан нашого Гуру!”
Старший монах у тій хвилі як зацідит молодому поза вуха!
– За шо, братисько!?
– Якщо ти мені вказуєш на красу того Божого витвору, то тим натякаєш, шо я сам не здатен тего увидіти!..

11 листопада 2018 р.

***

«Батьківщина» заплатила неповних 4 мільйони долярів за рекляму «Нового курсу» – ґвалт на цілий світ. Банк Порошенка тупо й цинічно перетворив у чорний кривавий нал понад 70 млн долярів Януковича – як гімна в рот набрали.
Знаєте, я не прихильник як УСЬОГО «старого політикуму», так і нових олігархічних шавок на кшталт Вови Зєлєнского чи Славка Вакарчука, а тим паче – психічно самонемічного сонцесяйного хруня. Для мене пул ДОПУСТИМИХ кандидатів у Президенти є вельми обмеженим, а достойних, на разі, не бачу. Проте абстрагуючись від реальних оцінок ріжних кандидатів (про що вже писав), скажу по-простому:
Рівень зомбованості суспільства досягнув критичної точки. На тлі руїни, котру спричинили «Переможці «Революції Гідності» – це загрожує повним розвалом країни.
Поціновувачі шоколадного ануса – вам справді не соромно перед тисячами загиблих у ґешефтній війні? Ви ж начебто не дурні люди? До чого тут Юля, Вова, Славко та інші конкуренти цинічного брехуна та карного злочинця (Віктора Шишкіна прочитайте, якщо мені не вірите!)?
Це ж не вони сьогодні знищують і державу, і Український народ!
Можу зрозуміти рефлекси зачарованих своїми політичними улюбленцями. Але до тієї межі, поки це не стосується принесених у жертву Мамоні тисячів (поки що) наших співвітчизників.
Можу зрозуміти тваринний страх тих, хто при цій владі заробив мільйони та мільярди на крові. Проте не можу зрозуміти начебто цілком адекватних і недурних людей. Зупиніться! Якщо папєрєдніків цькували вибірково й не копали, зазвичай, ногами – то вас просто лінчуватимуть на вулицях! Не приведи Боже, звісно, – але ви ж самі напрошуєтесь!
А якщо переможе ваше чоколядове щастя – то ви перетворитись у стукачів епохи великого Йосі та палких одобрямсів фізичного знищення ваших братів і сестер просто за інакомисліє! І не вийде відмовчатися – бо система, яку ви нині захищаєте в особі налегітимної влади, вас і знищить. А Карма співучасників геноциду нічим не краща участі його творців…
Дай Боже вам розуму!

***

Партії «війни» та «миру» – це маніпуляційні фейки. Є ганебний мир і безглузді війни. Тому питання Донбасу, де перетнулися не лише геополітичні, а й цивілізаційні інтереси – одне з наріжних.
Тож кожен із кандидатів має чітко задекларувати свою позицію та розуміння. Але не зможе: правда – це зовсім не популярна ідеологія в нинішній Україні. Тому буде важко…
Щоби не втомлювати читача довгими міркуваннями, скажу по-простому: вся патріотична риторика чинної влади гімна варта, бо коли, розпинаючись про патріотизм, під час війни грабують свій народ – це неминуче призведе до ганебного кінця. Відтак, ідеологія війни у наших ЗМІ – наскрізь брехлива, а це означає поразку на вищому рівні протистояння…
Ну і варто розуміти: ворог – це далеко не лише імперська московщина, на яку, як на страхопуда, киває Петро Олексійович.
Нинішні рейтинги брехливі – Порошенко все ще наступає Юлі на п‘яти своїм Томосом, але це вже все – пік перейдено. Далі – донизу. Прийде час – дістану деякі свої попередні нотатки…
З‘являються нові гравці, але то ще не кінець. Інтрига наростатиме разом зі світовим хаосом.
Народу потрібно об‘єднуватися не навколо «президента», а навколо ідеї. Ідеї правлять світом, і часто ідеї є потужнішіми за свого носія. Концептуальна влада є над ідеологічною. Писав і ще раз нагадаю: перемагати потрібно на світоглядному рівні. Вище немає куди – на останньому рівні вже немає самого поняття війни як явища (давно про це писав, ще у липні 2014-го http://yurko.info/сім-рівнів-війни/)…
Сьогодні передові уми людства шукають виходу з ситуації, а процеси пришвидшуються. Свідомість людей все більше розпинають псевдоальтернативами, а світ стає іншим. Навіть звірі не жеруть одне одного на водопої та коли рятуються від лісової пожежі. То може й до людей дійде…
Лише усвідомленість дій та орієнтир на ідею, викладену концептуально, може принести успіх. Але хочу тут написати, аби не забути, ще одну думку, вкотре озвучену в одній нинішній бесіді: для мережевої взаємодії потрібне особисте спілкування. Очі в очі. Невербальні засоби взаємодії становлять до 80% у процесі людської комунікації, тому не фейсбуком єдиним 🙂

13 листопада 2018 р.

***

Побачив у стрічці, що відомий поет Дмитро Павличко гнівно, віршом, засудив Ніну Матвієнко. За позицію щодо так званого АТО та релігійних уподобань її сина.
Знаєте, можна не зі всім погоджуватися, але й не всі мають право судити. Я, до прикладу, не засуджую Павличка за наведений нижче вірш. А ви?
«Я біля серця ношу пісні,
В самому серці мого єстества –
Леніна думи ясні,
Леніна мудрі слова.
Слів не дали мені солов’ї,
Сонця в неволі не бачив я.
Партія – очі мої,
Партія – мова моя!
Я Україні несу пісні.
Що у житті мене зігріва?
Леніна думи ясні,
Леніна мудрі слова.
До комунізму стрімкі плаї
Йде Україна – зоря моя.
Партія – серце її,
Ум її – партія!»

14 листопада 2018 р.

***

Ніхто нікому й нічого в цім житті не винен, бо всі кармічні зобов‘язання ми й так спокутуємо. Зробили тобі пакість – нема на то ради – заслужив. Простягнули руку у важку хвилину – будь вдячний за чиюсь добру волю. Вчинив щось комусь хороше – не очікуй на взаєм, бо тоді твоя доброта – це аванс у системі купи-продай…
Вчора фейсбук-приятель обурювався, що не маю бажання відвідати один захід. Я ж намагався отримати від нього відповідь на прості запитання: яка мета зібрання, хто учасники, і навіщо мені там бути?
Так і не отримав. Не буду наводити переписку, просто процитую один фрагмент із доволі об‘ємних розмірковувань мого співрозмовника:
«Я розумію одне, що щоб вбити Україну і українців , треба вбити чи роздробити справжню українську еліту……..Я впевнений що вона є, я бачу окремих її представників………і наша задача цю еліту об”днати , щоб в результаті виробляти якісь спільні рішення і до чогось йти…………Бо інакше для чого всі ці ваші дописи….Так вони цікаві, відчувається інтелект людини , яка за цим стоїть і не більше…….розумне словоблудіє , вибачте. Але треба свій розум примінити з найбільшим ККД. Чи не так?»
Справді, національна еліта системно знищувалася, і до цієї теми періодично повертаюся у своїх записах (до прикладу: http://yurko.info/про-національну-еліту/). Я теж бачу окремих її представників. Ну і що?
Серед потенційних учасників того заходу, про що я співрозмовнику написав, є публічно відома людина, яку я особисто не поважаю, незважаючи на всі її офіційні регалії, й не вважаю елітою.
Але диявол ховається у фразі «наша задача…». Що значить «наша»? З тим паном ми особисто не знайомі, й хоча серед організаторів заходу є люди яких щиро шаную й поділяю їхні погляди – це не означає, що у нас з‘явилася спільна задача.
Я сам собі часто задаю запитання: навіщо ці мої дописи? Проте як людина лінива точно знаю – то внутрішня потреба. Інакше б не писав. І коли хочеться плюнути на писанину, втомившись від ролі «кассандри», завжди знаходиться людина (часом і не одна), яка закликає не зупинятися. Це як знак – пиши Юрко. Не знаю навіщо, але пишу – вважайте це моєю волонтеркою. Адже крім періодичної агресії та образ нічого за свою писанину не отримую. Та й читати нікого не примушую і у «френдах» не затримую.
Тому питання «для чого всі ці ваші дописи?» свідчить про те, що на думку чоловіка маю переслідувати якусь мету. А не переслідую. Ну, дурень. І що? Але ж не настільки дурень щоби працювати на чиюсь мету, та ще й на халяву. Нє?
Здорові ініціативи й середовища підтримую. Так, це теж Маятники, але ж не такі деструктивні як тоталітарні політичні секти! Проте завдання кожного Маятника – забрати вашу енергію. Тож намагаюся уникати велелюдних зібрань, а найбільше – якихось організацій. Тим паче, що останні не потрібні для мережевої взаємодії.
Якщо моє «розумне словоблудіє» комусь не цікаво – не читайте. В мережі багато вумних людей, тіпа «портнікових». Якщо дратує «песимізм» – маєте «пономарів» з їхнім інфантильним оптимізмом. Що, хіба когось тримаю чи змушую до читання?
Проте щиро вдячний читачам і насправді тішуся однодумцям. Най не у всьому, але ж то й добре! Бо вчуся разом із розумними людьми, і це – прекрасно! Тому не потрібно мені «свій розум приміняти з найбільшим ККД». Він мій, тож застосовуватиму його так, як вважатиму за потрібне, а якщо вже продаватиму – то спробую не продешевити 🙂

***

Шаную кожну націю, люблю свою. І багато в кого насправді є чому повчитися. До прикладу: в Ізраїлю ставленню до своєї нації та землі.
Так у липні цього року Кнесет прийняв закон, що Ізраїль є історичною батьківщиною єврейського народу, який має виняткове право національного самовизначення на цій території. Простіше: Ізраїль – це національна держава єврейського народу. І земля там належить державі, себто єврейському народу.
– Ринок землі? Пішли нах…
Так скажуть усіляким «емвеефам« у Ізраїлі.
І будуть цілковито праві.

15 листопада 2015 р.

***

Як ви думаєте, британський політикум на чолі з Терезою Мей є сильно тупіший від «Переможців «Революції Гідності»?
То чому цінності ЄС, які значна частина британців ставить під сумнів, є безапеляційно беззаперечними для не меншого відсотку українців?
Тому що останніх, під гаслами евроінтеграції та «геть від Москви» й іншим патерналістським популізмом, дуже зручно грабувати, намалювавши образ ворога у ґешефтній війні та «заграніцу, которая поможет».
Насправді, насамперед, має бути сильною українська держава. Тоді до нас приєднаються зомбовані імперською ідеологією слов’янські залишки Росії, котра неминуче розвалиться, та підтягнуться европейці, знекровлені толерастією та ісламізацією…
Дурень думкою багатіє, ага…
Але мислеформи творять фізичну реальність 😉

***

Публічна відповідь порохоботам та юним політикам, які перепощують, перепрошую, цю херню, не вникаючи у суть написаного. І тим самим завдають непоправимої іміджевої шкоди нашому дорогому Петру Олексійовичу:

 

Залишити відповідь