Кузня на Рибальському

Кузня на Рибальському- кінець війни чи виробництва?
Порошенко продав свій завод «Кузня на Рибальському» (раніше «Ленінська кузня») панові Тигіпку за 300 млн долярів – ЗМІ.

Суднобудівний завод «Ленінська кузня» приватизовано ще в 1995 році, основним акціонером підприємства є ПАТ «Недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Прайм Ессетс Капітал» (раніше фонд «Петра Порошенка», Київ). За скільки Петро Олексійович придбав стратегічне підприємство – не відомо.

ПАТ «Ленінська кузня» (Київ) в 2014 році збільшило чистий збиток за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ), згідно з попередніми даними компанії, в 6,9 раза порівняно з 2012 роком – до 33,44 млн грн.
Згідно з офіційним повідомленням ПАТ, його нерозподілений збиток минулих років за підсумками 2014 року зріс в 5,78 раза – до 39,4 млн грн. Поточні зобов’язання зросли на 99% – до 469,5 млн грн, довгострокові – в 5,8 раза – до 73,79 млн грн.
Сумарна дебіторська заборгованість зросла на 0,2% – до 177,64 млн грн, довгострокові інвестиції скоротилися на 0,24% – до 20,87 млн грн. Запаси збільшилися на 50,11% – до 202,44 млн грн, активи – на 68,95%, до 706,32 млн грн.

http://forbes.net.ua/…/1389500-zbitok-leninskoyi-kuzni-viri…

Як бачимо: президентський актив не сприяв фінансовому благополуччю Петра Олексійовича. Але на тлі російської агресії справи пішли вгору:

Чистий збиток компанії за підсумками 2015 року скоротився на 83,45% – до 5,54 млн грн. Сумарна дебіторська заборгованість зменшилася на 31,3% – до 122,02 млн грн, поточні зобов’язання – скоротилися на 27% – до 342,57 млн грн. Разом із тим, довгострокові фінансові інвестиції зросли на 2,6% – до 22,19 млн грн, а довгострокові зобов’язання – збільшилися на 50,2% – до 110,81 млн грн. Активи зменшилися на 13% до 610,09 млн грн, штат підприємства зріс на 16,7% – до 376 осіб.
http://forbes.net.ua/…/1411973-zavod-leninska-kuznya-perejm…

Війна не лише пішла на користь збитковому бізнесу, а ще й послугувала формуванню позитивного президентського іміджу:

«… Підприємство освоїло виробництво нових розробок оборонного призначення, серед яких – 40 мм гранатомет УАГ-40 з вітчизняною оптикою, бойові модулі для бронетехніки ОБМ, БМ “Скорпіон”. У 2015 підприємство розпочало роботи зі створення двох нових бронемашин – 10-тонної БКМ “Тритон” і 15-тонної БМ “Арбалет”. Також завод бере участь у кооперації з виробництва радіоелектронного обладнання для захисту держкордону.
Нас сьогодні суднозавод здійснює в рамках держоборонзамовлення (ДОЗ) будівництво для військових держзамовників малих броньованих артилерійських катерів (МБАК) “Гюрза-М” і десантно-штурмових катерів проекту “Кентавр”. У жовтні 2018 року ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” презентувало потенційним замовникам проект нового ракетного патрульного катера під шифром “Лань”…
».

Правда на продукцію президентського заводу було дуже багато нарікань але вони десь загубилися у шквалі патріотичної риторики та хвалебних од порохоботів.

І раптом:
«У середу, 26 вересня, прес-секретар Президента Святослав Цеголко анонсував майбутній продаж заводу «Кузня на Рибальському», що спеціалізується на суднобудуванні. Його кінцевими бенефіціарними власниками є президент Петро Порошенко і нардеп від БПП Ігор Кононенко.
Як з’ясували в Bihus.Info, перед цією заявою, 14-16 серпня понад 60 000 м2 нерухомості на Електриків, 26, де і знаходиться «Кузня на Рибальському», було передано іншому підприємству – ТОВ «Буд-Реновація». Про це свідчать офіційні витяги з держреєстру нерухомості.
Компанія «Буд-Реновація» заснована три місяці тому самою ПАТ «Кузня на Рибальському», а її кінцевими бенефіціарами також є Петро Порошенко та Ігор Кононенко.
За інформацією з фінансового звіту “Кузні на Рибальському” за 2017 рік, їхні основні засоби оцінювалися у понад 275 мільйонів гривень (близько 10 мільйонів доларів), інвестиційна нерухомість – у більше ніж 28 мільйонів. Водночас статутний капітал фірми “Буд-Реновація” становить 6 мільйонів гривень
».
https://bihus.info/pered-prodazhem-prezidentskoi-kuzni-na-r…

Єдиним власником ТОВ “Буд-Реновація” є ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” – тож де-факто нерухомість нікуди не дівається. Також, за даними ЗМІ, завершується повернення (зворотний викуп) ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” земельної ділянки біля вокзалу. Завод буде продано як єдиний комплекс, – зазначили у прес-службі підприємства.

У 2017 році чистий прибуток підприємства збільшився у 2,2 рази у порівнянні з 2016 роком і склав 18 621 тис. грн. (Приблизно 666 тис доларів). За підсумками 2017 року «Кузня на Рибальському» мала понад 178 млн грн кредиторської заборгованості за товари, роботи і послуги, більше 78 млн грн – за розрахунками з бюджетом і понад 1,1 млрд грн. – за отриманими авансами.

Невже Тигіпко дурень, щоби купляти за майже за 8,5 млрд грн підприємство з такими активами ц фінансовими показниками? Не подібний. То може офіційні цифри не кажуть правди?

Ось спроба об‘єктивної оцінки:
«Якщо відкинути гарантії державних вкладень в завод, які легко можуть зійти нанівець у разі зміни влади, вартість активів підприємства за офіційними даними становить близько 65 млн дол., а за підрахунками економічного експерта Олексія Куща, реальна ціна «кузні» з обладнанням коливається в межах 100-150 млн дол.
Втім, виробничі потужності заводу це не єдина його цінність. Аналітик компанії «Європатруль» В’ячеслав Коновалов впевнений, що більшу привабливість являє собою не сама «кузня», а та територія Рибальського півострова, яку вона займає. В околицях заводу вже зводиться ЖК «Рибальський» на 20 тис. жителів з торговими майданчиками, офісами та ресторанами. Потрібна земля і для інфраструктури споруджуваного Подільсько-Воскресенського мосту.
За інформацією активіста Володимира Тищенка, в столичному Генплані-2025 передбачено будівництво на півострові адміністративного та ділового центру Києва – вітчизняного аналога лондонського City. Тищенко вважає, що тільки на продажу земельного ресурсу «кузні» її власники зможуть заробити близько 1,2 млрд грн. У разі, якщо президентське підприємство або афільована з ним компанія ще й візьмуть на себе обов’язки розпорядника будівництва, ця сума може збільшитися в кілька разів
»
http://marker.ua/…/5909-prodazh-kuzni-na-ribalskomu-afera-…/

Попередньо можна зробити наступне припущення. Порошенко не вельми впевнений у другому турі, тому краще кеш аніж проблемний актив. Якщо ж він на другий тур розраховує – то конфлікт інтересів «власника бізнесу» та «розпорядника коштів» йому перед виборами не потрібний.
Заводу невдовзі не буде. Це очевидно з виведення нерухомості на окреме підприємство – тепер юридичну особу з боргами можна ліквідовувати, а саме ТОВ “Буд-Реновація” буде в потрібний момент перепродане разом із активами. Водночас це хороша оптимізація податків при купівлі-продажу нерухомості. Тим паче: повернення в лоно заводу земельної ділянки поблизу вокзалу теж вказує на девелоперський проект.

А як же військова продукція та прибутки від державних замовлень? Тут два варіанти: або влада знає, що ґешефтна війна заморожується чи переходить у гарячу фазу, або прибутки від реалізації девелоперського проекту значно цікавіші та виглядають пристойніше від продажі війську не вельми якісної продукції.

У будь-якому випадку Порошенко зробив черговий хороший ґешефт і не нестиме іміджевих втрат від ліквідації мілітарного виробництва. З чим його і привітаємо!

Залишити відповідь