Задушене місто (частина 2-га)

Задушене місто, або все буде “Авалон”. Найбільшою проблемою новочасної варварської забудови міста Львова є брутальні порушення її висотності та щільності. Як це відбувається на практиці, добре ілюструє чудернацька будівля з “динамічною” висотою, яка росте на околиці парку Горіховий гай”, що по вулиці Бойківській. “На околиці” – це м’яко сказано, бо цілком очевидно, що ділянка буквально “вгризлася” в зелену (за генпланом міста) зону.

На сайті http://forum.domik.ua/zhk-avalon-lyuks-lvv-vul-bojkvska-30b-t25821.html є фотографії будинку ЖК “Авалон Люкс” на вул. Бойківській 30, Б (звідкіля взялася ця адреса в парковій зоні – питання до детективів), датовані 20 лютого 2015 року, на яких ми бачимо доволі симпатичний 5-ти поверховий будиночок:


Проте, якщо перейти за посиланням на сайт проекту (http://avalon-inc.com.ua/lvov/avalon-lux/opisanie-proekta2.html), натрапляємо на вже зовсім іншу поверховість:

Хто ж собі дозволяє такі “фокуси”? За адресою по вул. Бойківська 30 (без “Б”) зареєстровано житлово-будівельний кооператив (ЖБК) “Авалон люкс” (http://odnodata.com/egrpou/39656067), засновниками якого є двоє юристів та бухгалтер “Авалону” в цілому. Пишу “в цілому”, тому що під цим брендом зареєстровано цілу низку ЖБК, засновниками яких є здебільшого одні й ті ж самі люди. До прикладу, один з юристів компанії – фактичного девелопера проекту (як стверджують проінформовані товариші) присутній у низці будівельних компаній та житлових кооперативів:


(https://youcontrol.com.ua/eventsauth/?search=Y&q=ПОПКО%20РОМАН%20ІВАНОВИЧ)

Згідно поширеної практики власне так і відбувається банальне приховування комерційної діяльності за ширмою неприбуткової організації – житлово-будівельного кооперативу.

На сайті новобудов зазначено, що забудовником ЖК Авалон LUX, Львів, Бойківська, є компанія Авалон Інк. , зареєстрована в м. Херсон
(https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/38270261/)

Компанія “Авалон інк” пишається своїм будинком:

Хоча, пишається трішки не тим, котрий здобув якусь престижну архітектурну премію:

Як бачимо, відзначений будинок дещо нижчий від того “люксусового”, який вже збудований сьогодні.
Відповідно, квартири у своєму “люксі” “Авалон” цінить не дешево – в 32100 грн. за кв.м. До прикладу, на цьому сайті: https://vsenovostroyki.com.ua/ua/novostroyka/lvov/zhk-avalon-lyuks/ зазначена саме така ціна. Правда тут висота будиночку відрізняється як від початкової версії, так і від останньої, а десь відповідає “премійованій”:


Поверховість, а відповідно й висота будинку визначаються “МІстобудівними умовами та обмеженнями забудови земельної ділянки”. Спробуємо їх знайти за вищезгаданою адресою. Є! Але з одним “але” – видані вони не одиному з гонорових “Авалонів”, а на якесь приватне підприємство “Телець“, для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом на вул. Бойківській, 30-Б. Затверджено цей документ рішенням виконкому від 07.10.2016 за № 918. Поверховість зазначена -10 поверхів, а граничнодопустима висота будівель 38,65 м. Відповідно, кількість квартир – 64.

http://www8.city-adm.lviv.ua/Pool%5CInfo%5Cdoclmr_1.NSF/(SearchForWeb)/67FF9E41C7DBF2B2C225804A0033058B?OpenDocument

Але вже наступним Рішенням за № 1243 від 23.12.2016 р. “Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 07.10.2016 № 918”, параметри будівлі було змінено. Кількість квартир тепер – 72.
Поверховість – 10 + технічний поверх, а висота 40,6 м


(http://www8.city-adm.lviv.ua/Pool/Info/doclmr_1.NSF/6fe2c915759101d6422566a0003bb602/6f97c8cc43bf28f9c2258095004f8f6e?OpenDocument)

Власне ці параметри ми й бачимо сьогодні по факту:

Сама ж фірма “Телець”, яка отримала такі висотно-поверхові преференції, зареєстрована у Львові і має одного працівника в особі директора.
https://www.ua-region.com.ua/20853383
Зв’язок “Авалону” й “Тельця” з публічних документів не прослідковується, й мабуть теж потрапляє до компетенції відповідних органів.

Кожна будівля стоїть на землі, а остання має своє відповідне призначення.
Як видно на кадастровій карті України, земельна ділянка на Бойківській має цільове призначення за номером 02.07.


Згідно наказу № 548 Державного комітету України з земельних ресурсів, від 23.07.2010, “Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель”, ділянка з такою нумерацією призначена “Для іншої житлової забудови”. Інша – це не для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку, оскільки остання має свій код: 02.03. Чому таке дивне цільове призначення телецько-авалонівської ділянки – це теж запитання, яке мали б задати компетентні органи.

Але, окрім кадастрової карти, ми маємо ще “План зонування території міста Львова” ( http://city-adm.lviv.ua/lmrdownloads/Записка%20Зонінг%20Львів%20Основна(1).doc), яким місто поділено на відповідні зони. Одна з таких зон має “антисемітську” абревіатуру Ж-2, що означає – “зона малоповерхової квартирної забудови ( до 4-х пов.)”. Власне в зоні Ж-2 будується фактично 12-ти поверховий монстрик на вул. Бойківській:

http://city-adm.lviv.ua/lmr/images/stories/arhitect/plany_zonuvannya/frankivskyy/ZONING_Frankivskiy_27_10_14.jpg

Яким чином при такому зонуванні (до 4-х поверхів) місто видає Містобудівні умови на фактичних 12 поверхів забудови (10 пов. плюс “технічний”, в якому помістилося ще додаткових 8 квартир!) – це чергове запитання до компетентних органів, якщо такі, звісно, існують.

Відповідно до схеми зонування за історико-архітектурним регламентом, територія цього динамічно-висотного будівництва має назву: “Зона регулювання забудови” (Зона ІА-5):

Згідно Наказу ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ ТА ЖИТЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ N 41 від 26.02.2001 “Про затвердження Порядку визначення меж зон охорони пам’яток”, пункт 2.7:
Зона регулювання забудови – забудована чи призначена під забудову територія за межами охоронної зони, на яку поширюється композиційний вплив пам’ятки. Ця зона призначена для збереження особливостей візуального сприйняття пам’ятки, охорони і відновлення її активної ролі в композиції і пейзажі міста, селища, села. Ця зона виконує функції буферної, перехідної та синтезуючої зони у взаємодії пам’ятки з новими об’єктами довкілля. У зоні регулювання забудови нова забудова регламентується за висотою, розмірами в плані, масштабністю.

Ну, це вже так, для сміху – бо заморочуватися такими складними поняттями, як “особливості візуального сприйняття” вже нині знищеного пейзажу Львова, коли заліплені зеленими папірцями очі не помічають очевидних порушень, ніхто не збирається.

На завершення, трішки корупційно-будівельної математики. За останньою, 10-ти поверховою, з “технічним” поверхом версією, загальна площа квартир становить 6939,34 кв.м. Від початкової, 5-ти поверхової версії, вона зросла як мінімум вдвічі, приблизно на 3,5 тисячі метрів квадратних. Ціна метра квадратнаго в тельцево-авалонівському люксі становить 32100 грн/кв.м., себто приблизно 1200 долярів. Собівартість будівництва – максимум 300 доларів за квадратний метр. Отже маємо націнку в 900 доларів на метрі, що в кінцевому результаті дає 3150000 (900х3500) доларів додаткового прибутку. Добре, округлимо до трьох мільйонів долярів. Є чим ділитися? Отож…

Ага. Смію припустити, що на закон у Львові, перепрошую, всім насрати. В тім числі й славному НАБУ, для котрого навіть написав шпаргалку: http://yurko.info/шпаргалка-для-набу/. Адже згаданий у ній об’єкт і далі успішно будується. Правда на підставі чого, не дуже видно – стенд височенько почепили. Совпаденіє?..

Залишити відповідь